23 Eylül 2020 Çarşamba 12:53

Netanyahu 13 yıl iktidarda rekor kırdı

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu 20 Temmuz’da iktidarının 13. yıldönümü ile İsrail’in kurucularından David Ben Gurion’un rekorunu geçmiş olacak.

Dünya 2364 görüntüleme
19 Temmuz 2019 Cuma

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu 20 Temmuz’da iktidarının 13. yıldönümü ile İsrail’in kurucularından David Ben Gurion’un rekorunu geçmiş olacak.

 Skandallar, siyasi krizler, iktidar çatışmaları, bir seçimden diğerine zaferler ile İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, modern zamanların İsrail tarihine damgasını vurmuş durumda.

Netanyahu iktidarına karşı olanların, onu ülkeyi daha  da kutuplaştırmak, Filistinlilerle kalıcı bir barış ihtimalini toptan yok etmek ile suçlarken, taraftarları onu İsrail’i daha güvenli bir ülke yaptığı, ülkenin Yahudi kimliğini koruduğu için destekliyor.

 Netanyahu, sol kanattan çeşitli yolsuzluk suçlamaları ile karşılaşırken, Likud partisine oy verenler İsrail’in ekonomisinin onun zamanında çok daha büyük bir refah seviyesine ulaştığına, İsrail’in uluslararası arenada kredisinin tarihte hiç olmadığı kadar  yüksek olduğuna  dikkat çekiyor.

 Bir tarihçinin oğlu olan ve kendisi de tarihe meraklı olan Netanyahu ilk seçildiğinde  en genç İsrail Başbakanı olarak tarihe geçmişti; şimdi de en çok iktidarda kalan başbakan olarak bir rekor daha kırmış oldu.

 

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR