28 Şubat 2021 Pazar 07:03
vakko
vakko

Arap sporcuya İsrail’i temsil etmemesi için baskı

İsrail vatandaşı Arapların oluşturduğu bir gençlik grubu, İsrailli Arap Hanin Nasser’in İsveç’te yapılacak Avrupa Atletizm Şampiyonasında İsrail’i temsil etmemesi için kampanya yapıyor.

Dünya 2487 görüntüleme
12 Temmuz 2019 Cuma

Perşembe günü başlayacak yarışmalara katılacak Nasser geçtiğimiz ay Maccabi şampiyonasında 1,79 metre atlayarak İsrail tarihindeki 9. en iyi atlayışı kaydetmişti. 

Hirak Hayfa isimli İsrailli Arap gençlik grubu bir açıklama yaparak kadın atlet Nasser’in  uluslararası bir yarışmada İsrail’i temsil etmesini kınadı ve Yahudi Devleti’nin Arapları yok etmek için çalıştığını iddia etti.    Filistinlilerin İsrail’i  ekonomik ve kültürel olarak boykot eden PCACB ( The Palestinian Campaign for the Academic and Cultural Boycott of Israel) ) kuruluşu da Nasser’ea çağrıda bulunarak yarışmadan çekilmesini istedi. 

İsrail Atletizm Birliği ise Arap kuruluşlarının sporu politikaya alet eden davranışlarını kınadı. Kurum resmi açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Spor insanları bir araya getiren bir platformdur. Biz Hanin ile gurur duyuyoruz ve bizi temsil ettiği için son derece sevinçliyiz.”

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GZ

MOZOTROS AİLESİ

MOZOTROS AİLESİ

TÜNELİN UCU

TÜNELİN UCU