15 Ocak 2021 Cuma 21:07
2n14

Şalom DERGİ ödül aldı

3 Nisan Çarşamba günü Prof. Dr. Orhan Kural’ın kurucu başkanı olduğu Türkiye Gezginler Kulübünün aylık toplantısı bir etkinlikle gerçekleşti.

Toplum 2092 görüntüleme
10 Nisan 2019 Çarşamba

Söz konusu toplantıda Şalom DERGİ, ‘Yılın En Başarılı Dergi Ödülü’ ile onurlandırıldı. Ödülü kabul eden Şalom DERGİ Yayın Yönetmeni Suzan Nana Tarablus yaptığı teşekkür konuşmasında kültürün ve özellikle gezi kültürünün bireysel ve toplumsal gelişime yaptığı katkılardan, aydınlığa giden yolun temel taşlarından olan hayal kurmak, okuma - gezme kültürü ile eğitimin öneminden söz etti.

Dergi Editörü Gila Erbeş ile yazarlarından Anet Pase’nin de hazır bulunduğu törenin ardından Yeni Türkü Solisti Derya Köroğlu gitarı eşliğinde mini bir dinleti sundu.

Gezginlerden Dr. İbrahim Ethem Kal, 52 gün süren Güney Kutbu’na yaptığı ‘Yelkenli ile Falkland, Southampton Georgia ve Antarktika’ gezisini fotoğrafları eşliğinde anlattı.

Gecenin konuşmacısı ise gazeteci, yazar, ‘sırt çantalı milletvekili’ olarak da nitelendirilen TCBMM 24. Dönem İzmir 2. Bölge Milletvekili Mustafa Balbay idi. Balbay, çocukluk hayali tır şoförü olmak iken yirmili yaşlarından itibaren dünyada yaptığı gezilerden söz ettiği nükte dolu bir anlatı sundu.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GZ

MOZOTROS AİLESİ

MOZOTROS AİLESİ

TÜNELİN UCU

TÜNELİN UCU