27 Ocak 2021 Çarşamba 10:27
2n14

BM, İsrail tutumu nedeniyle protesto edildi

Avrupa’nın farklı şehirlerinden gelen yüzlerce kişi, Cenevre’de, İsrail’e önyargı ile yaklaşan, özellikle insan hakları konusunda çifte standart uygulayan BM’nin İnsan Hakları Örgütünü protesto etti.

Dünya 3234 görüntüleme
19 Mart 2019 Salı

Söz konusu gösteri, pazartesi günü BM İnsan Hakları Örgütü, 7 numaralı gündem maddesini tartışırken yapıldı. Söz konusu gündem maddesi İsrail’in savaş suçları işlediği iddiası ile protesto edilmesini içeriyor.

BM Bağımsız Araştırma Komisyonu geçtiğimiz yıl Gazze- İsrail sınırında yaşanan bir olayda İsrail’in savaş ve insanlık suçu işlediğini belirtmişti.

Ancak sivil toplum kuruluşu NGO Monitor basına yaptığı açıklamada BM Komisyonunun raporunun Hamas faktörünü görmezden geldiğini, örgütün Gazze sınır boyu gösterilerini terör eylemlerine bir kamuflaj olarak kullandığını belirtti.

Cenevre’deki protestoya ABD’nin Almanya Büyükelçisi Richard Grenell de katıldı. Bir konuşma yapan Grenell, İnsan Hakları Örgütünün temelde hatalı olduğunu ve İsrail tarafının görüşlerini görmezden geldiğini ifade etti.Grenell, BM’nin tavrını, “Bu sadece anlayışsızlık değil aynı zamanda entelektüel ve ahlaki bir çöküştür” şeklinde niteledi.

BM İnsan Hakları Örgütünü protesto gösterisi,İsrail ve Yahudi karşıtlığı ile mücadele deden 24 farklı grubun organizasyonu ile gerçekleşti.Gösteriye Zürih, Lozan, Milano, Lyon, Grenoble, Londra, Paris, Amsterdam, Brüksel, Stockholm, Budapeşte, Viyana, Tiflis ve Kudüs’ten katılım oldu.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GZ

MOZOTROS AİLESİ

MOZOTROS AİLESİ

TÜNELİN UCU

TÜNELİN UCU