17 Mayıs 2021 Pazartesi 04:23
Zen Poliklinik 1 nolu alan
Zen Poliklinik 1 nolu alan

Kansere çare İsrail’den mi gelecek?

Bir İsrail biyo-teknoloji firması kansere çare bulduğunu, bir yıl içinde tüm kanser türlerini tedavi edecek ilaçların geliştirileceğini iddia etti.

Dünya 3345 görüntüleme
1 Şubat 2019 Cuma

Ancak İsrailli Accelerated Evolution Biotechnologies Ltd (AEBi) firmasının araştırma ekibinin iddiası bazı meslektaşları tarafından doğrulanmadı.  Kanser araştırmaları yapan birçok bilim insanı İsrailli ekibin iddiasını aşırı iyimserlik olarak, hatta boşuna ümit veren bir sorumsuzluk olarak değerlendirdi.  Bazı araştırmacılar da araştırmanın bilim dünyasının referans olarak kabul ettiği bir dergide daha yayınlanmamış olmasını şüphe ile karşıladı. 

AEBi  bio teknoloji araştırma şirketinden Dr İlan Morad, Times Of Israel yayın kuruluşuna geçen hafta yaptığı açıklamada, “Şimdilik buna gücümüz yok” şeklinde bir ifade kullandı.

Araştırmacı ve kanserden kurtulmayı başaran Victoria Forster, bir ilacın 200’den fazla kanser türünü tedavi edebiliyor iddiasını da şüphe ile karşıladığını belirtti.   İsrail İleri Teknoloji Endüstrileri Birliği de  ülkenin  en önemli bilim kurumlarından Weizmann  Enstitüsüne bağlı çalışan şirketin söz konusu açıklamasının İsrail’in imajına zarar verdiğini belirtti..

Ancak ilacın MuTaTo ( Multi Target Toksinler)   adı verilen toksinleri  şimdilik farelerde  tutarlı ve tekrar eden başarılı sonuçlar verdi.  Araştırmayı yapan ekip yakında insanlarda klinik deneylere başlayacağını  belirtti.  MuTaTo  toksinleri bir kanser antibiyotği gibi çalışarak yararlı hücreleri pass geçerek kanserli hücreleri hedef alıyor ve yok ediyor.

 

 

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GZ

TÜNELİN UCU

TÜNELİN UCU

MOZOTROS AİLESİ

MOZOTROS AİLESİ