28 Şubat 2021 Pazar 05:54
vakko
vakko

Renan Koen başarıdan başarıya koşuyor

Piyanist, besteci, soprano ve müzik terapist Renan Koen, 22-25 Kasım arasında, Almanya’nın Berlin şehrinde bir dizi workshop ve konser gerçekleştirdi.

Toplum 1973 görüntüleme
10 Aralık 2018 Pazartesi

Gençler için oluşturduğu, kendi girişimi ‘Holokost Gerçekliği ile Pozitif Direnç’in eğitim programı ile 22 Kasım’da Leo Kestenberg Müzik Okulunda, İsrail’in Givatayim Konservatuarının öğrencileri ile 23 Kasım tarihinde ise KIGA kuruluşu vasıtasıyla, Berlin’de ilk defa Türkçe ve Almanca olmak üzere çift dil eğitim veren ‘Aziz Nesin Okulu’nda, Yahudi olmayan çocuklarla iki eğitim gerçekleştirdi.

Her üç okulun yönetim kadrosu ve öğrenciler söz konusu eğitime büyük ilgi gösterdi. Renan Koen 24 Kasım tarihinde, Alexander Muntejan’ın aylık düzenlediği ev konserleri kapsamında, Scarlatti, Beethoven, Schumann ve Debussy’nin eserlerinden oluşan bir resital verdi. 25 Kasım’da ise, yine KIGA kuruluşunun önderliğinde, Berlin’in en gözde konser mekânlarından sayılan Passionskirche Kilisesinde ‘Holokost’u Anma / Uykudan Önce’ açıklamalı konserini gerçekleştirdi. 450 kişi gibi yüksek bir katılım yaşanan konserde, Holokost gerçekliğini, Terezin Kampını, bu kampa esir düşmüş bestecilerini ve bestecilerin kampta besteledikleri eserlerini anlattı ve ardından seslendirdi.

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GZ

MOZOTROS AİLESİ

MOZOTROS AİLESİ

TÜNELİN UCU

TÜNELİN UCU