15 Ocak 2021 Cuma 21:39
2n14

GKD Spor Okulu doludizgin

Ekim ayında 2018-2019 sezonu çalışmalarına başlayan GKD Spor Okulu, artan sayısı ve yenilikleri ile her sene kendini geliştirmeye ve hedeflerini yükseltmeye devam ediyor.

Toplum 1881 görüntüleme
12 Aralık 2018 Çarşamba

Bu sene Göztepe Kültür Derneğinde, Lesi Ojalvo liderliğinde devam eden jimnastik derslerine ek olarak step dersi ile çocuklar bir yandan spor yaparken bir yandan da çok eğleniyor. Jimnastik ve step her hafta çocukların sabırsızlıkla beklediği aktivitelerden biri. Arkadaşlıkların pekiştiği bu güzel saatlerde çocuklarımız GKD’de çocuk olmanın ayrıcalığını yaşamaya devam ediyorlar.

Basketbol dersleri her hafta olduğu gibi Eyüboğlu Çamlıca Lisesi Kampüsünde yapılıyor. Bu sene, 2006-2007 yaş grubu sporcular, basketbol ligine katılmanın mutluluğu içinde. İstanbul Cup Basketbol Liginin başlamasıyla heyecanlı günler yaşayan gençler, üç maçta üç galibiyet ile seriye devam etmenin mutluluğunu yaşıyor. Grup lideri olan GKD basketbolda herkesin güveni tam, moraller yüksek. Azim ve ciddiyetle maçlara hazırlanmaya devam eden GKD, şampiyonluğu hedefliyor.

2008-2009 yaş grubu ve 2010-2011 grubu takımlarımız da eğitimine hız kesmeden devam ediyor. Önümüz deki sene lige katılmayı hedefleyen çocuklar, bu seneden hazırlanmaya başladı. Haftada iki gün antrenman yapan çocuklar bu sene yedi hazırlık maçı yapacak. 2 Aralık tarihinde Açı Okullarında Vip Basketbol takımı ile yaptıkları hazırlık maçını 36-30 kazanan çocuklar abilerinin izinden gidiyorlar. Ayrıca bu sene yeni katılan 2012 doğumlu çocuklar da antrenmanlarımıza neşe katıyorlar.

Spor ve birlikteliğin adresi GKD’de eğlence sadece çocuklara özgü değil. Veliler için de eğlence aktiviteleri de planlayan spor komisyonu ilk faaliyetini 17 Ekim Cumartesi akşamı karaoke partisi ile gerçekleştirerek seneye başladı. Hem çocuklar hem de veliler birlikte keyifli anlar geçirdi. Önümüzdeki günlerde de faaliyetlerini sürdürecek olan spor komisyonu, Tahincioğlu Basketbol Süper Liginde bir maça hep birlikte gitmeyi planlıyor. Komisyon, ‘Aileler Bowling’de Yarışıyor’ faaliyetlerini paylaşmaktan mutluluk duyuyor.

 

GKD’de eğlence geceleri

Göztepe Kültür Derneği faaliyetlerinin en önemli amaçlarından biri gençleri bir araya getirmek ve hep birlikte eğlenmelerini sağlamak. Bu hedefle 2004 doğumlu gençlerden oluşan Gençlik Masası sene içinde eğlence temalı faaliyetler düzenliyor. Bu faaliyetlerin ilkine Junior partisi ile başlandı. 2006-2005 doğumlu gençler için 1 Aralık Cumartesi akşamı düzenlenen partide Just dance ve karaoke yapıldı. 8 Aralık gecesi ise Senior partisi ile gençler eğlendi.

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GZ

MOZOTROS AİLESİ

MOZOTROS AİLESİ

TÜNELİN UCU

TÜNELİN UCU