2 Aralık 2021 Perşembe 06:56

Abbas, mahkûmlara ve ailelerine ödeme yapmaya devam edecek

Dünya 3188 görüntüleme
14 Kasım 2018 Çarşamba

Filistin Yönetimi Lideri Mahmud Abbas, cumartesi günü yaptığı açıklamada Gazze’yi Batı Şeria’dan ayırma girişimlerinin başarılı olamayacağını söyledi ve İsrail’in tutuklu bulundurduğu Filistinli mahkûmlarına ödeme yapacağı taahhüdünde bulundu. Abbas, İsrail ve Hamas arasında ateşkes sağlanması için Mısır, Katar ve Birleşmiş Milletler’in devam eden çalışmalarına atıfta bulundu.

Yaser Arafat’ın ölümünün 14. yıldönümünde konuşan Abbas, “Filistinlilerin milli değerlerine ters düşen tüm tasfiye planları ve komplolarla yüzleşebilecek güçleri vardır” şeklinde konuştu.

Katar’ın Gazze’ye sağladığı sermaye, Ramallah’da hükümet tarafından sertçe eleştirilmesine rağmen, Abbas konuşmasında bu sermayeden bahsetmedi. 

Ancak, Abbas, kendi yönetimi olan El Fetih ile Hamas arasındaki krizi bitirmek için çalışan Mısır’ın girişimlerini desteklemeye devam edeceğini belirtti. Ayrıca, Hamas’tan daha önce ettiği talebi tekrarlayarak, Ramallah’da kurulu hükümetin Gazze’yi de kendi yönetimi altına almasına izin verilmesini istedi; Filistinlilerin tek bir devlet, tek bir güvenlik gücü ve tek bir kanun altında toplanmasını istediğini belirtti. 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV Şalom Spotify'da GZ

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel