Mutluluk sadece…

Joelle PİNTO Köşe Yazısı
14 Ağustos 2013 Çarşamba

Geçtiğimiz akşamlarda birinde, uykum kaçtığında bilgisayarımı açıp biraz Twitter’da gezindim. Gece yaklaşık iki sularıydı. Twitter’da Trending – başında “#” işareti konularak hakkında en çok yazılan popüler sözcükler – kelimelere gözüm kaydı. Türkiye’de Trending, yani hakkında en çok konuşulan, yazılan ikinci kelime #MutlulukSadece idi. İnsanların bazıları sadece bir kelimeyle, bazıları ise uzun uzun ifade etmişlerdi mutluluğun onlar için sadece ne olduğunu.

Kimileri için mutluluk sadece;

Paylaşıldığı zaman gerçektir.

Fenerbahçe.

Galatasaray.

Süper Kupa.

Güvenebildiğimiz insanlarda gizli.

An’ı yaşamakta gizli. Küçükken bildiğimiz, büyüdükçe unuttuğumuz.

İçimizde olup bitendir. Küçük şeylerden mutlu olmaktır.

Bir parça müzik, bir yudum kitap.

Kahve kokusu…

Sevdiğinle birlikte yaşlanmaktır.

Bunların hepsi kulağa hoş gelen, insana mutluluk veren unsurlar. Bir de daha kişiye özel “Mutluluk Sadece” yazıları var örneğin;

Sokakta sadece otuz kırk kişinin sana selam vermesi.

Kumral kızlar.

Waffle, çiğ köfte, çikolata gibi…

Bunları yargılamak için yazmıyorum, bunlar da yazan kişiler için mutluluk… Herkes için mutluluk sebebi farklı; bazısı için yemek, bazısı için takım, bazısı için aşk, bazısı için şöhret.

Ancak Mutluluk Sadece dendiğinde, “sadece” kelimesinden dolayı benim aklıma bir tek bu cümle geldi, yazılmamış olması dikkatimi çekti.

Gecenin ikisinde ben de “Tweet” edeyim dedim ve aklıma gelen cümleyi yazdım; “ #MutlulukSadece sağlık. Bizim ve sevdiklerimizin sağlığı, hayat…”

Sağlığımız veya sevdiklerimizin sağlığı elden gidince gerisi koca bir boşluk. Önce sağlık olsun, Galatasaray, Fenerbahçe, aşk, şöhret, kahve, çikolata, köfte illa ki bir gün bizi bulur, mutluluğa mutluluk katar…