ABD’de yine gece kulübü faciası: Florida’da 2 ölü, en az 16 yaralı

24 Temmuz Pazar gecesi Florida’da bir gece kulübünde bir saldırgan partiden çıkan gençleri taradı. Saldırıda iki kişi hayatını kaybetti, en az 16 kişi yaralandı.

Dünya
25 Temmuz 2016 Pazartesi

24 Temmuz Pazar gecesi 00.30’da Florida, Fort Myers’daki gece kulübünün dışında iki kişi vurularak öldürüldü, en az 16 kişi yaralandı.  Olay Club Blu Bar & Grill’in park yerinde gerçekleşti. Kulüp reşit olmayan gençler için bir parti veriyordu.

Üç kişi cinayet için sorgulamaya alındı. Kurbanlar 12 ila 27 yaşlarındaydı. Yaralılar arasında durumu kritik olanlar da bulunuyor. Kulübün dışındaki park yerinden ardı ardına yüzlerce silah sesi duyuldu. Tanıklar olay yerini “tımarhane” olarak tanımladı.

Saldırının kulüpteki tanıklarından Tatianna Nouhaioi, “Benim kucağımdaki çocuk 14 yaşındaydı ve vurulmuştu. Bir başka 13 yaşındaki kız da vuruldu. Vurulanlar arasında 13, 14, 15, 16 yaşında olanlar çoğunluktaydı. Çocuklar için düzenlenmiş bir geceydi” diye konuştu.

Kızı saldırıdan sağ salim kurtulan Syeeta Gary, “Kızıma bir şey olmadığı için Tanrı’ya şükrediyorum. Vurulmuş olabilirdi. Arabaların arasına saklana saklana kurşunlardan kaçtı. Çocukların böyle olaylar yaşamak zorunda kalması gerçekten saçmalık” dedi.

Saldırganı harekete geçiren neden henüz tespit edilemedi.

Altı hafta önce 12 Haziran’da, Orlando, Florida’daki bir eşcinsel gece kulübünde 49 kişinin hayatını kaybettiği, Amerika tarihinin en kanlı tarama saldırısı yaşanmıştı.

 

Etiketler: