Alaçatı’da misafir değil ev sahibi olun

Alaçatı’nın en gözde yaşam alanı olan Çamlıkyol mevkiinde Gemak Premium projesini hayata geçiren Visam adına Alp Habif ve Gemak adına Mehmet Ali Korkmaz, projeleri Gemak Premium’u, butik siteler şeklinde tasarladıkları evlerinde nelere dikkat edildiğini, konseptlerini ve daire satışlarının nasıl gerçekleştiğini anlattılar

Roza KUTİEL Advertorial 2
24 Haziran 2016 Cuma

 

Bu Bir Reklamdır


Bize kendinizi tanıtır mısınız, inşaat sektörüne nasıl başladınız?

1964 senesinde bir aile şirketi olarak kurulan Visam, o günden bugüne Türkiye’de sektörünün öncüsü olmaya devam ediyor. Aslen plastik tesisat malzemeleri üretimi yapan firmamız, 2013 yılında Gemak Tur. İnşaat Ltd Şti ile ortak olup inşaat sektörüne girdi. Gemak İnşaat ise 2004 yılında kaliteli yaşam alanları inşa etmek hedefiyle kurulmuş bir şirket.

Gemak ve Visam ‘İnşaatta Güç Birliği’ sloganıyla İzmir, Alaçatı bölgesinde Gemak Premium projesi adı altında ilk projelerini hayata geçirdi.

 Bize projenizden bahseder misiniz?

Gemak Premium projesi Alaçatı’nın en gözde yaşam alanı olan Çamlıkyol mevkiinde olup toplamda 66 evden oluşmakta. Üç ayrı bölümden oluşan projemizin ilk etabı 17 adet evden oluşmakta, Ekim 2013’te yapımına başlanan projemizde evlerimiz 2014 Haziran’da ilk sahipleri ile buluştular. 2014 Eylül ayında başlanan 2. etapta toplamda 23 adet ev bulunmakta. 2015 Haziran’ında ikinci etabın evleri de sahiplerine teslim edildi. 2015 Eylül de başlanan 3. etapta ise 36 adet ev bulunmakta. Evlerin yapımı büyük ölçüde tamamlandı. ‘Gemak Premium’ projesindeki 66 ev de hepsi kendi müstakil bahçeli, müstakil havuzlu, dubleks ve 4+1 şeklinde tabir ettiğimiz, biri ebeveyn olmak üzere 4 adet odadan oluşuyor. Evlerimizin hepsinin giriş katlarında 1 adet banyolu misafir odası, salon, mutfak, misafir WC, üst katlarda da banyolu bir ebeveyn odası ve banyolu iki adet oda bulunuyor. Projemizin tüm etaplarında lüks ve konforu ön planda tutarak müşterilerimizin en güzel zamanlarını geçirecekleri bir yaşam alanı olarak tasarladık. 

 Gemak Premium tasarlanırken hangi noktalara önem verildi?

Projemizin en iddalı olduğu nokta site konseptinde müstakil yaşam sunmasıdır.  Evlerimizi butik siteler şeklinde gruplayıp site hayatının artılarını yaşatırken, aynı zamanda her eve özel havuz ve özel bahçeler ayırıp müstakil yaşamın konforunu yaşatmaya çalıştık. Sonuçta bildiğiniz gibi Alaçatı aslen yazlık bir bölge, sayfiye yeri, insanlar tatillerinde dinlenmek için keyifli vakit geçirmek için geliyorlar. İşte bu düşünceden yola çıkarak evlerimizin hepsinde konforun, rahatlığın, ön planda olmasına önem verdik. Yazlık yerlerde, yatılı misafirlerin olacağı düşüncesi ile giriş katında misafirler için içerisinde kendi banyosu olan ayrı bir oda olmasına özen gösterdik. Üst kattaki her odanın içerisine gömme dolaplar koyup rahat yerleşim imkânı sunmaya çalıştık. Evlerimizin hepsinde akıllı ev sistemi kullanarak alarm, ısıtma, soğutma, fırın, buzdolabı, panjur v.s. gibi birçok aleti uzaktan cep telefonunuzla kontrol etme imkânı sunduk. Dört oda olarak tasarlanan evlerimizde her türlü ayrıntı en ince detaylarına kadar düşündük. 10 seneden fazla bir süredir Alaçatı’da inşaat yaptığımız için ev arayan kişilerin isteklerini çok iyi etüt edip ona göre tasarımlarımızı gerçekleştirdik. Sonuçta evlerde yaşayan kişilerin görüşleri bizim için çok değerli, onlardan aldığımız geri dönüşlere göre tasarımlarımıza yön verdik.

 Gemak Premium projesinin hayata geçirilmesi süreci ile alakalı bizleri bilgilendirebilir misiniz?

İlk başta da belirttiğim gibi bizim Visam olarak asıl işimiz sanayicilik, üretim yapmak, ancak 2012 senesinde aldığımız bir kararla inşaat yatırımlarına da başlamaya karar verdik. Bunun üzerine ilk olarak İzmir Işıkkent’te ticari depolar inşa edip sattık. Daha sonra yatırımlık arazi arayışlarına başladık. Bu esnada daha evvel kendisinden ev satın aldığımız gerek inşaat kalitesinden gerek iş ahlakından gerekse satış sonrası sunmuş olduğu hizmetinden son derece memnun kaldığımız Gemak Yapı ile bu yatırımları ortak yapma konusunda görüşmelere başladık. Bunun sonucu olarak 2013 senesinde ilk arazimizi Alaçatı’da aldık ve devamında o bölgedeki bizim için uygun olarak gördüğümüz yerleri satın alıp toplamda üç etaptan oluşacak ‘Gemak Premium’ projemize başlamış olduk. Projemiz devam ederken sürekli olarak kendimize uygun yerler aramaya devam ettik ve bulduğumuz, inandığımız arazilere yatırım yapmaya devam ettik halen de ediyoruz.

 Gemak Premium projesinde kullanılan marka tercihleri nelerdir? Bu markaları seçmenizin özel bir nedeni var mı?

Projelerimizde kullandığımız tüm markalar kendi alanlarında dünyada lider konumda olan firmalar. Örnek vermek gerekirse, alüminyum doğramalarda Alumil, beyaz eşya da Franke, seramik malzemelerde Villeroy&Boch, vitrifiye malzemelerde Duravit, banyo ve mutfak bataryalarında Grohe, elektrik düğmelerinde Bticino, ısıtma soğutma sistemlerinde Mitsubishi Elektrik gibi birçok dünya markası ile çalışıyoruz.  Yüzde 80’i ithal olan malzemelerimiz yıllarca ilk günkü gibi ev sahiplerine hizmet etmekte. Bu markaları tercih etmemizin en önemli sebebi ise hepsi kendi sektörlerinde dünyada lider konumda olan herkes tarafından tanınan ve güvenilirliği ve en önemlisi kalitesi bilinen markalar olması.

 Gemak Premium evlerinde daire satışları nasıl gerçekleşiyor?

Alaçatı’yı bilenler neresi olduğunu anlayacaklardır, Alaçatı Çamlık Yol’un üzerinde satış ve irtibat ofisimiz bulunmakta. Bunun haricinde İzmir’de de satış ofisimiz var. Alaçatı satış ofisimiz projenin hemen yanında olup yedi gün boyunca hizmet vermekte. Müşterilerimiz evler konusunda her türlü detayla bilgilendirip eğer istendiği takdirde o anda satışa sunulan projelere ait tamamen bitirilmiş örnek evlerimizi gezdirip kendilerine bitmiş evlerimiz, gelecekteki projelerimiz, satış sonrası asistans hizmetlerimiz hakkında bilgi veriyoruz. Yazlık bölgelerde insanların karşılaştığı en büyük sorun da genellikle tüm kış kapalı kalan evlerin yaz başında birçok tamir gerektirmesidir. İnsanların keyifli bir tatil için geldikleri evlerinde bu dertler ile uğraşmamaları için kurmuş olduğumuz asistans hizmetimiz ile müşterilerimize evlerindeki problemleri en kısa sürede çözmek için tüm ekibimizle çalışıp sorunlarını minimize etmeye çalışıyoruz.

Alaçatı Satış Ofisi Adres: Rıza Ertan Cad. (Çamlık Yol) No:101/4 Alaçatı/İZMİR

Satış Telefon: 0532 2515141


Bu Bir Reklamdır