"Gazze’de hayat ‘Harika!"

Hamas liderlerinden İsmail Haniye’nin geçtiğimiz hafta Gazze’deki hayatı ‘harika’ olarak değerlendirmesi Filistinli sosyal medya kullanıcıları arasında gündem oldu.

Dünya 0 yorum
22 Haziran 2016 Çarşamba

Geçtiğimiz hafta bir hutbe konuşmasına katılan Hamas’ın önemli liderlerinden İsmail Haniye, Gazze ile ilgili tozpembe bir resim sunmak istedi. Haniye, Gazze’nin Batı Şeria’dan daha istikrarlı ve güvenli olduğunu, Gazze’nin güvenliğin, direnişin ve İslam’ın şehri olduğunu dile getirdi. Haniye, Gazze’deki hayatın ‘Harika’ olduğunu, herkesin mutlu olduğunu, Gazze’de ne ezen ne ezilen bulunmadığını iddia etti.

Bu demeç üzerine Gazzeli bazı aktivistler Twitter üzerinden #WhatisWonderful (harika olan ne?) başlığı ile Hamas karşıtı mesajlar atmaya başladı. Örneğin Hussein adlı Gazzeli bir Twitter kullanıcısı “Harika, Haniye ve yandaşlarının Filistinli yurttaşlarından ayrı yaşadıkları bir gezegendir” dedi. Genel olarak Twitter kullanıcıları giderek daha kötü insani ve ekonomik şartlarda yaşayan, yoksulluk ve işsizliğin yaygın olduğu Gazze’deki hayata harika denmesini mesnetsiz hülyalar olarak değerlendirdi. 

1 Yorum