Dell Computers Genel Müdürü: “İsrail, dijital geleceğin merkezinde olacak”

Dünyanın en büyük bilgisayar kuruluşlarından Dell’in sahibi ve genel müdürü olan Yahudi asıllı Michael Dell, Tel Aviv’de şirketinin toplantısında yaptığı konuşmada, İsrail’i dijital dünyanın lideri olarak niteledi.

Dünya
30 Mayıs 2016 Pazartesi

Konuşmasına İbranice ‘merhaba’ manasına gelen Şalom sözü ile başlayan Dell, İsrail’de geliştirilen yeni dijital teknolojilerin tüm dünyaya ilham olduğunu ve şirketinin yatırımlarının artacağını belirtti.

Dell şöyle konuştu: “Burada olmak bizim için çok önemli. İsrail’de her beş yılda teknolojik seviyenin on kat arttığını düşünüyorum. 15 yıl içinde yollardaki arabaların yarıdan fazlası şoförsüz olacak. Bu sadece bir örnek. Yakın gelecekte  bugün hayal etmekte bile zorlanacağımız binlerce icat yapılacak. Bu gelişmeler tarımdan enerji sektörüne birçok alanda yeni ufuklar açacak. Tahminler 2021’de birbirine bağlanan cihazların sayısının on milyarları aşacağını gösteriyor. O zaman soru şu olacak: Bu kadar çok bilgiyi analitik olarak değerlendirmek ve bundan fayda sağlamak nasıl olacak?

Bu değişim yeni bir endüstri devrimi olacak.” 

Dell konuşmasında ayrıca, Dell’in İsrail’deki ortağı EMC ile yeni projeler geliştirdiklerini yakında şirketin isminin Dell-EMC olarak isminin değişeceğini belirtti.