‘HALİÇ VE SEMTLERİ’ Sergisi İstanbul Fotoğraf Galerisinde

İstanbul Fotoğraf Galerisi bünyesinde gerçekleştirilen ‘Timurtaş Onan Fotoğraf Atölyesi Haliç ve Semtleri Projesi’ ikinci dönem katılımcılarının fotoğraflarından oluşan sergi, 24 Mayıs saat 19.00’da Beyoğlu’ndaki galeride açıldı. Sergi, 18 Haziran tarihine kadar görülebilir.

Tuna SAYLAĞ Sanat
25 Mayıs 2016 Çarşamba

6. İstanbul Uluslararası Sanat ve Kültür Festivali başlıyor

6. Uluslararası Sanat ve Kültür Festivali IST. Festival, bu yıl 3-5 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek. IST. Festival, ilk kez düzenlendiği 2010 yılından bu yana sanat, tasarım, moda, sinema, müzik, edebiyat ve mimarlık alanlarında dünyanın önde gelen yaratıcı isimlerini İstanbul’da buluşturarak kültürel ve sanatsal ilişkiler geliştirmekte. IST. Festival, üç güne yayılan program süresi boyunca takipçilerine açık panel ve konuşmalar, özel gösterimler, workshop etkinlikleri ve sergilere ücretsiz katılma imkanı sağlarken; sanatsal işbirlikleri ve performansları da birebir deneyimleme fırsatı sunmaktadır. Bu yıl içeriğini ‘Sanat ve Kültür’de Estetiğin Değeri ve Deneyimlenmesi’ teması etrafında düzenleyen IST. Festival izleyici, sanat eseri ve sanatçıyı bir araya getirerek sanat ve kültürde estetiğin önemini, farklı bakış açılarıyla beraber değerlendirmeyi amaçlıyor. Bu seneki etkinliğe yönetmen Errol Morris, ünlü fotoğrafçı Anton Corbijn, Fendi’nin 3. kuşak üyesi ve kreatif direktörü Silvia Venturini Fendi, ödüllü mimar David Ddjaye, Polonyalı heykeltraş ve video sanatçısı Miroslaw Balka ve çağdaş sanatı şiirleriyle birleştiren ünlü sanatçı Robert Montgomery gibi isimler katılıyor.

İş Sanat’ta sezon finali: Lizt Alfonso Dance Cuba ve cha cha

İş Sanat, 16. sezonunu Lizt Alfonso Dance Cuba’nın ‘Cuba Vibra’ gösterisi ile tamamlıyor. Lizt Alfonso’nun 23 yaşında hayata geçirdiği Lizt Alfonso Dance Cuba, bugün dünyanın en seçkin dans toplulukları arasında yer alıyor. Çok sayıda ödüle layık görülen topluluk, özgün koreografileri ve stili ile göz dolduruyor. Broadway’de sahne alan Kübalı ilk dans topluluğu olan Lizt Alfonso Dance Cuba, Küba müziği tınıları, cha-cha, mambo, rumba, conga, bolero ritimleriyle dolu renkli gösterileri ile 27 Mayıs İş Sanat’a konuk olacak. www.issanat.com.tr