Sanatta kısa kısa: Oi Va Voi Babylon’da

Türkiye’yi mesken edinen gruplardan İngiliz Oi Va Voi, 10-11 Şubat tarihlerinde, iki gece üst üste Babylon’da sahne alacak. Müzikal zenginliği ve dinleyicileri derinden etkileyen müzikleriyle kendine özel bir hayran kitlesi yaratan Oi Va Voi, soul’dan, trip hop ve Balkan ritimlerine kadar uzanan geniş bir repertuvara sahip.

TUNA SAYLAĞ Sanat
10 Şubat 2016 Çarşamba

 Topluluk, 2009’da yayımladığı ‘Travelling the Face of the Globe’un ardından yeni albümleri için çalışmalara devam ediyor.

www.babylon.com.tr

Cihat Aşkın dünya  devleriyle aynı sahnede

Değerli keman sanatçımız Cihat Aşkın,  ‘Umudun Kemanları’ projesi kapsamında 14 Şubat ta Meksiko’da keman virtüözü Shlomo Mintz ve efsanevi orkestra şefi Yoel Levi ile birlikte bir konser verecek. ‘Aztek Umudu’ Senfoni Orkestrasının eşlik edeceği sanatçılara Ari Litvak, İtzik Kempe ve David Nobigrot adlı hazanlar da sesleriyle katkıda bulunacaklar. ‘Umudun Kemanları -Los Violines de la Esperanza’ projesi, aynı sanatçılarla, dünyada barışı yaymak hedefiyle birçok başka ülkede de seyirciyle buluştu.

Sanat Üretenler  Sanat Öğretenler

İş Sanat Kibele Galerisi, Cumhuriyet döneminde kurulan sanat eğitimi kurumlarında hocalık yapan ve sanatçı kuşakların yetişmesine katkı sağlamanın yanı sıra sanatsal üretimleri ve sanatçı kimlikleriyle de ön plana çıkan değerli eğitimci-sanatçıları bir seçkide buluşturuyor.  Sanatı öğretirken üreten, üretirken öğreten 69 sanatçının pentür ve özgün baskı türünde eserlerini kapsayacak, ‘Sanat Üretenler Sanat Öğretenler 1’ sergisini 10 Şubat-9 Nisan tarihleri arasında İş Sanat Kibele Galerisi’nde izleyebilirsiniz.  Sergiye katılan bazı sanatçıların isimleri: Sabri Akça, Halil Akdeniz, Hasan Akın, Nevzat Akoral, Malik Aksel, Ferit Apa, Numan Arslan, Mustafa Aslıer, Kadir Ata, Atilla Atar, Cavit Atmaca, İsmail Avcı, Mustafa Ayaz, Ramiz Aydın, Filiz Başaran, Şeref Bigalı, Hüseyin Bilgin, Gören Bulut, Zahit Büyükişliyen. 

www.issanat.com.tr

Flamenkonun Prensi Miguel Poveda geliyor

15 yaşında İspanya’da flamenko kulüplerinde şarkı söyleyerek başladığı müzik kariyerine bugüne kadar sayısız ödül sığdıran ve dünya çapında üne kavuşan flamenko yıldızı Miguel Poveda, 26 Şubat’ta Türkiye’de ilk kez İş Sanat’ta. İki kez ‘En İyi Flamenko Albüm’ kategorisinde Latin Grammy’e aday gösterilen Poveda, dokunaklı sesi ve tutkulu ritmi ile sevenlerine unutulmaz bir gösteri vadediyor. 

   www.issanat.com.tr

 

HAFTANIN KAÇMAZI

 

‘Film Noir’ için geri sayım başladı

Sade Kolektif’in düzenlediği Mehmet Güreli’nin ‘Film Noir’ başlıklı resim sergisi, 11 Şubat-11 Mart tarihleri arasında The Marmara Pera’da izlenebilir. Sanatçı bu sergisinde, Film Noir’ı karanlıkların içinde kalan ilişkilerin dışına çıkartmayı başarıyor ve sanat tarihine İstanbul’un 1930’lu yıllarındaki görüntüsüne, sinema tarihine ismini yazdırmış filmlere gönderme yapıyor.