KANO Zamane çocukları için en güzel hediye

Yılbaşı yaklaşıyor. Eğer 6-12 yaşları arasında çocuğunuz varsa ve evdeki bilumum elektronik cihaza bağımlı bir hayat yaşıyorsa bunu faydalı bir uğraş haline getirebilecek güzel bir haberim var. KANO kit, 6 yaşından itibaren çocukların LEGO gibi bilgisayarı oluşturmalarını, kodlamalarını ve faydalı bir şeyler yaratabilmelerini sağlayan bir bilgisayar seti.

Aydın BOLKAR Teknoloji
25 Kasım 2015 Çarşamba

Geçtiğimiz sene Kickstarter’da başarılı bir kampanya gerçekleştiren ve tüm destekçilerine cihazları ulaştıran KANO, artık daha ayakları yere basan, bir çok eğitim ve tasarım kurumundan ödül almayı başarmış bir şirket haline geldi.

Dünyada yaklaşık 9 milyar birbirine bağlı cihaz var, ama bunları yönetip kodlamayı bilen insan sayısı sadece 20 milyon kişi. Yani dünya nüfusunun sadece binde 4’ü. Hayatımızın vazgeçilmezi akıllı cihazların sadece kullanıcısı değil aktif bir yönlendiricisi olmak, sistematik düşünce yapısını kazanmak küçük yaşlardan itibaren kazanılması gereken bir özellik. Bugün değerleri milyarlarca dolarla ölçülen büyük şirketlerin henüz 30 yaşına gelmemiş kurucularına baktığınızda çoğunun çocukluğundan beri süregelen bir bilgisayar merakı olduğunu görüyorsunuz. İçinde yaşadığımız dönem, bu alanda rekabetin çok daha çetin ceviz olacağı bir dönem. Yine de çocuklarımıza sistematik bir düşünme tarzı ve yaratıcılıklarını ortaya koyabilecekleri bir hobi olarak KANO kesinlikle göz atılması gereken bir “oyuncak”…