Genç basketçilerden ilk galibiyet

Avrupa Maccabi Oyunları’nda temsilcilerimizin maçları tüm hızıyla başladı.

Meyzi ADONİ Spor
3 Ağustos 2015 Pazartesi

Erez Meshulam, Ralfi Molho, Selim Hadar, Eli Kohen, Eros Günyeli, Eren Krespi, Eyal Menda, Sunny Levi ve Eytan Sisa’dan oluşan Genç Erkek Basketbol takımımız oyunlardaki ilk maçına ABD karşısında çıktı. Ellerinden gelen mücadeleyi göstererek maçı bir saniye olsun bırakmadan çabalayan takımımız maalesef karşılaşmadan boynu bükük ayrılan taraf oldu. Fakat ertesi gün Kanada karşısında oynadıkları maçta işler değişti. Takımımız maça tutuk başlasa da, açılan farkı kapayıp oyunu döndürmesini bildi ve Kanada’yı 62-56 yenerek Maccabi Oyunları’ndaki ilk galibiyetini aldı.

Maçın genelinde bütün takım mücadeleci ve enerjik bir ruhla bütün gücünü sahaya koydu, fakat özellikle Ralfi Molho’nun 3’lükleri, Erez Meshulam’ın iyi oyun yönetimi, Eli Kohen’in serbest atış çizgisinden bulduğu atışlar ve Eros Günyeli’nin pota altı mücadelesi galibiyeti getiren en önemli faktörler oldu.

Sırada İsrail, İngiltere ve Almanya gibi çok önemli rakipler var. Oyunlarda bulunan seyirciler ve Türk kafilesindeki sporcular/izleyicilerin de desteğiyle bu maçları en iyi şekilde geçirmeyi umut ediyoruz.