GKD etkinlikleri hız kesmiyor

Toplum
29 Nisan 2015 Çarşamba

Eğlencenin Adı: GKD Cabaret

Geçtiğimiz aylarda başarılı bir şekilde gerçekleşen Fasl-ı GKD eğlence gecesinden sonra bu kez GKD Cabaret adlı eğlence programı derneğin müdavimlerini eğlendirdi. GKD Cabaret sezon başından beri süregelen bir çalışmanın son noktası. Öncelikle Tuna Suri tarafından kaleme alınan skeçler, konusunda deneyimli genç sanatçı Nedim Suri tarafından sahneye kondu. Derneğin tanınmış siması Pepo Salerno ile genç kuşağın temsilcisi Rana Halet dünya turuna çıkan bir çifti canlandırdılar. Çıktıkları bu yolculukta vardıkları her ülkenin dans gösterilerine katıldılar. GKD gençlerinden Meyir Baruh, Sibel Beharti Bueno, Yomi Kastro, Esin Mişiel, David Sevgi, Teri Behiri danslara hayat verdiler. Geleneksel danslar modern yorum ile seyircileri büyüledi. Esin Mişiel’in bireysel olarak hazırladığı bale performansı izleyenlerin büyük beğenisini topladı. Geceye ayrı bir renk katan bale gösterisi, gecenin tüm koreografisi, makyaj ve kostümlerle birleşince GKD’de gerçek bir kabare havası yaşandı. Erol Esken ve orkestrası ise birçok lisanda söylediği şarkılarla katılımcılara keyifli saatler yaşattılar.

Kukla Gösterisi

Suadiye Minix Anaokulu’nun düzenlediği Lita Russo’nun ödüllü kukla gösterisi GKD salonlarında sunuldu. Çocuklar interaktif şekilde sunulan bu gösteride alışkanlıklarını gözden geçirme fırsatı buldular.

Kermes… Pek yakında

Mayıs ayının ilk günlerine Ramada Oteli’nde yapılacak olan kermes, el işi meraklılarını, kermes müdavimlerini bekliyor. Kermeste özel yapım hediyelik eşyaların yanı sıra, çeyiz hazırlığında olanlarının beğenisine sunulan objeler, ikinci el stantları, organik koşullarda hazırlanan ev yapımı yiyecek ürünleri hepsi ve daha fazlası meraklılarını bekliyor.