Sanatta kısa kısa: Sevgililer Gününde Gitar Tınıları

Dünyanın en sıra dışı enstrümantalistlerinden biri olan Xuefei Yang, Çin’in ilk uluslararası kadın gitaristi. 2000 yılında Ivor Mairants Uluslararası Gitar Yarışması’nı kazanan ve Londra’da yaşayan Yang 40’dan fazla ülkede konser verdi. Yang’ın son albümü Sojourn adını taşıyor. 14 Şubat akşamı SSM the Seed’de gerçekleşecek olan konserde sanatçı, Ach, Albeniz, Chen & He, Barrios, Malats, Tarrega, Myers ve Domeniconi eserler seslendirecek.

Tuna SAYLAĞ Sanat
4 Şubat 2015 Çarşamba

‘YÜZ KUMBARASI’ Fotoğraf Sergisi İstanbul Fransız Kültür Merkezi’nde

Yüz Kumbarası... Varlıkları ile hayatımızı zenginleştiren yüzlerce ‘yüz’ün biriktiği dev bir kumbara! 40 fotoğrafçı, 2011 yılından beri, ülkemizin en kapsamlı görsel belleğini oluşturmak üzere, toplumsal yaşamımızda iz bırakan, farklı mesleklerden genç-yaşlı 40’ar kişiyi fotoğrafladı ve 1.600 yüz, kumbarayı doldurdu. 13 Şubat – 19 Mart tarihleri arasında İstanbul Fransız Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek projenin tüm geliri, kendini down sendromlu çocukların eğitimine ve hayata daha sıkı sarılmalarına adayan Dost Yaşam Vakfı’na aktarılacak. Sergiye katılsn bazı isimler: Ayşegül Çetinel, Barış Çebin, Başak Duru, Burcu Ergin, Cenk Kalava, Damla Öksüz, Deniz Özkan, Lolita Anjel, Maneki Neko, Teri Erbeş, Umut Altun ve Vladi Benbanaste. Sergi mekanı tasarımını Coşar Kulaksız yaptı.

www.yuzkumbarasi.com/


Burçin Büke ve Hakan Şensoy Konseri Süreyya’da

Süreyya Operası, 16 Şubat’ta piyanist Burçin Büke ile kemancı Hakan Şensoy’u ağırlıyor. Füzyon bir repertuarın hayat bulacağı konserde bir yanda Rus kemancı Igor Frolov’un düzenlediği Gershwin temaları, diğer yanda kapitalist dünyaya sert eleştirel yaklaşan Kurt Weill ve Bertolt Brecht’ten ‘3 Kuruşluk Opera’ ve öte yandan da saf Rus müziği, Musorgksi’den ‘ Bir Sergiden Tablolar’ı dinleyebilirsiniz.  

Önemli Not:  Hakan Şensoy rahatsızlığı nedeniyle konserde yer almayacaktır, yeni konser programı için aşağıdaki linke tıklayınız.

www.sureyyaoperasi.org