Oscar’lar bu kez GKD’de dağıtıldı

Göztepe Kültür Derneği, 26 Ekim Cumartesi akşamı sezonu özel bir etkinlikle açtı. Oscar ödüllerinin tarihi ve bu sürece damgasını vuran ünlü Yahudi sanatçıların teatral bir anlatımla sunulduğu gece, Hollywood’daki aslını aratmadı

TUNA SAYLAĞ Toplum
6 Kasım 2013 Çarşamba

Oscar gecesine yakışır bir tarzda döşenen dernek fuayesine, kırmızı halıdan geçerek giren davetlileri girişte kocaman bir Oscar heykeli karşıladı. Misafirler, heykelle birkaç hatıra pozu çektirdikten sonra duvarlarını Mili Mitrani’nin sergi fotoğraflarının süslediği salona geçtiler. Piyanist Moris Bardavit’in seslendirdiği hoş melodiler eşliğinde verilen kokteylin tadını çıkartan konuklar, daha sonra büyük salondaki yerlerini aldılar.

Kültür kolu ve gençlerin birlikte kotardıkları gecenin sunucuları Terİ Behiri ve Gabi Behiri idi. İki kardeş, profesyonel birer sunucu performansı ile tüm gösteriyi baştan sona başarıyla götürdü.

Sunumu renklendiren barko,  etkinliğin proje yönetmeni ve Maestro Productİon’un sahibi Murat Eskenazi tarafından gerçekleştirildi.

Siyah Kuğu filminin sunumu sırasında Esin Mişiel’in dans ettiği muhteşem Kuğu Gölü balesi, seyircilerden yoğun alkış aldı. Barbra Streisand tanıtılırken Rivka Razon da güzel sesiyle onun şarkılarına hayat verdi.

Gençler ve fotoğraf sanatçısı Mili Mitrani, GKD Başkanı İzak Petilon’un verdiği birer Oscar heykelciği ile ödüllendirildiler. Gösteriden sonra “After Oscar” parti de unutulmamıştı. Misafirler güzel bir müzik ve zengin bir tatlı sofrası ile uğurlandılar.