Şehrin yenileri…

Batya KEBUDİ Yaşam
31 Ekim 2013 Perşembe

Mağazacılıkta yepyeni bir dönem

Uzun süredir beklenen Zorlu Center’in içinde açılan Beymen mağazasına hayran kalmamak mümkün bile değil. 10.000 metrekare büyüklüğünde açılan Beymen’i gezerken gördüklerimden çok çok etkilendim. Beymen’in yeni mağazası İsviçreli lüks perakende tasarımcısı Michelle Gurup tarafından çizilmiş, Türk mimarlar uygulamış. Dekorasyonda kullanılan bazı özel objeler ise Murat Türkili tarafından yurtdışından özenle seçilmiş. Gerçekten apliklerden koltuklara kadar bu özel objeler mağazanın içinde kendinizi iyi hissetmenizi sağlıyor. Birçok yabancı markanın yanı sıra Türk tasarımcılarının da ürünlerinin bulunduğu mağazanın içinde dekorasyondan erkek koleksiyonuna çocuk koleksiyonundan mücevhere kadar geniş ürün yelpazesini keşfedin!

Yeni kokulara açık mısınız?

1895 yılında Jean Cesar Reboul tarafından Beyoğlu’nda Grande Pharmacie Parisienne-Büyük Paris Eczanesi adıyla kurulan Rebul sonunda Zorlu Center mağazasını açtı. Osmanlı’nın son dönemine tanıklık eden ve günümüze kadar kurulduğu yerde yaşamını sürdüren tek eczane olan bu tarihi mekân, hekimlerin reçetelerindeki formülasyonların yapılmasını sağladığında dönemin tıbbına damgasını vurur ve ismi kulaktan kulağa yayılır. 1938’de, eczanenin alt katındaki laboratuarda Türk halkını lavanta ile tanıştıran Rebul bugün hâlâ yepyeni kokuları hayatımıza katıyor. Birbirinden güzel kolonyalarının yanı sıra ev kokuları mağazada yer alıyor. Ev kokuları arasında seçim yapmak neredeyse imkânsız gibi… Ben evim için incir tercih ediyorum, kolonyam ise mandarin… Bu güzel kokuları keşfetmek için mutlaka Rebul mağazasına uğrayın…

 Sihirli Tavşan

Son günlerde en çok gittiğim yer Karaköy… Yepyeni restoranlar, sanat galerileri ve mağazaları ile son günlerde adından çok bahsettiren bu semt modern ile eskiyi bir arada barındırıyor. Yeni açılan ve açıldığı günden beri adından sıkça bahsettiren BrandZoo, Karaköy’ün eksikliğini hissettiği o en yeni harikalar diyarı. Brandzoo beş katlı bir mağaza... Tuba Alkan, Gül Özbek, İris Kahyaoğlu ve Birçim Akfırat’ın yüksek enerjili sinerjisi ile vücut bulan BrandZoo’ya  mutlaka uğrayın. Gözlük, vintage ve tasarım kıyafet markası ‘Tabe Kıyamet’, kağıt ürünleri ve aksesuarları markası ‘Kağıttan Şeyler’, bebek giyim ve aksesuar markası ‘Huysuz Vişne’ ve hediye paketi konusunda yaratıcılık sınırlarını zorlayan ‘Pack Neşeli’ ilk aklıma gelenler. Bu hafta sonu Karaköy’ün tadını çıkartın!

Hoş geldin COS

Zarif estetik anlayışı ve tasarımı yansıtan detaylarıyla tanınan COS, İstanbul’daki ilk mağazası Zorlu Center’ın giriş katında açtı. COS markasının tasarıma ve estetiğe verdiği değeri yansıtır nitelikte iç dekorasyonu, doğal malzemeleri stil sahibi, işlevsel ve modern detaylarla birleştiriyor. COS, doğanın dramatik yüzünü gerek farklı kumaşlarla, gerekse kesimlerle yansıtan Sonbahar/Kış 2013 koleksiyonuyla kapılarını açıyor. Koleksiyonun yine doğadan etkilenen renk paleti, dağların gri tonlarını ve kış aylarında gece mavisi ve siyahın tonlarıyla kucaklaşan plajları içinde barındırıyor. Kalitesi ve ürün çeşitliliğiyle beni büyüleyen COS sade ve şık olmak isteyenler için ideal!

Renkli dünyalar cenneti

Benim gibi oje meraklısına verilecek haber mi bu? Hemen denemek istiyorum dedim… İlk manikür yaptırdığımda 14 yaşımdaydım. O gün bugündür ellerimi ojesiz bıraktığımı pek hatırlamıyorum. Her zaman farklı renkler ve modeller denedim. Son yıllarda giderek artan tırnak sanatı aslında benim için çok daha önce başladı. Zoya Oje’yi yıllar önce bir seyahatimde keşfetmiştim. Beni büyüleyen renkleri arasında zorlanarak seçim yapmıştım. Bugün hâlâ bu seçimi yaparken zorlanıyorum. Birbirinden güzel tonları tırnaklarımda görmek hoşuma gidiyor. Yüzüklerimin tamamlayıcısı olduğunu düşünüyorum! Benim gibi ojesiz dolaşamayanlardansanız çok iyi bilirsiniz ojelerin içindeki kimyasallar tırnaklarınıza zarar verebiliyor. Zoya ojenin üretimindeki en önemli kriter sağlıklı olması. Özellikle ojelerin tutuculuğunu sağlayan ancak zararlı olan maddeler Zoya Oje de yer almıyor. Toksik içerikli ürünler bu ojelerde kullanılmıyor. Amerika ve Avrupa’da *5 free denilen bu özellik sadece Zoya ojelerde mevcut. Zoya oje zararsız olmasına karşın tırnakta uzun süre canlı ve parlak yapısını koruyabiliyor. Tırnakla birlikte esneyebilen ve hava almasını engellemeyen yapısı sayesinde ojeler tırnaktan çıktıktan sonra bile, herhangi bir sararma ve deformasyon yapmıyor. Özellikle alt kullanımını öneren Zoya, bu sayede tırnağa daha iyi tutunmuş ve daha sağlıklı tırnak yapısı garantisini verebiliyor. Bu yüzden tırnaklarınız zarar görmüyor! Sizce de harika bir haber değil mi?