Müslüman aktivist: İsrail’in var olma hakkını destekliyorum

İsrail’de düzenlenen Başkanlık Konferansı’na katılan Kanadalı Müslüman Raheel Raza, The Media Line haber sitesine yaptığı açıklamada İsrail’in var olma hakkını desteklediğini belirterek, kendi ve özgürlük aşığı, liberal, gelişmeye açık bir grup Müslüman adına konuştuğunun altını çizdi.

Dünya 0 yorum
24 Haziran 2013 Pazartesi

Dünyada yaşayan milyonlarca Müslüman’ın hepsinin aynı görüşte olamayacağını ifade eden Raza, sadece yaşadığı Kanada’da dünyanın 60 değişik ülkesinden gelme Müslüman inançlı insanlar olduğunu belirtiyor. 

Pakistan doğumlu olan ve her tür terör eylemine İslam adına karşı olması ile dünya kamuoyunda bilinen Raza, aynı zamanda Gelecek ile Yüzleşen Müslümanlar Konseyi adlı grubun da liderliğini yapıyor. 

Raza, Media Line muhabirinin ‘Yahudiler ile ilişkiler’ konusunda sorduğu soruya şöyle cevap verdi: “Her zaman dinlerarası  diyalogun destekçisi oldum. Diyalog ve ilişki  her zaman daha fazla anlayış ve tolerans getirir. 

İsrail’in var olma hakkını sadece desteklemek ile kalmıyorum, Yahudi olan herkesin benim dostum olduğunu da söyleme ihtiyacı hissediyorum.”

 

 

 

1 Yorum