Schneidertempel Sanat Merkezi ‘Kuşların Dansı + İstanbul’ Seramik Sergisi’ni ağırlıyor

Schneidertempel Sanat Merkezi, 4-28 Nisan tarihleri arasında Deniz Toraman’ın ‘Kuşların Dansı + İstanbul’ adlı seramik sergisine ev sahipliği yapıyor. Toraman, doğadaki ve günlük yaşantımızdaki formları yalın ve fonksiyonel bir şekle dönüştürerek izleyiciye aktaran bir sanatçı. İstanbul denince akla ilk gelen imgeler arasında yer alan ve Can Yücel’in tanımıyla ‘Deniz’in sokak çocukları’ olan martıların, birbirinden farklı seramik formlarının pleksi üzerine kurgulanmış şiirsel dansına tanık olacağınız sergide, Deniz Toraman’ın hazmedilmiş ve dönüştürülmüş form anlayışıyla oluşturduğu sonsuzluğa kanat açan kuşlarını izleyebilirsiniz. www.schneidertempel.com

Tuna SAYLAĞ Sanat
28 Mart 2013 Perşembe

Huzurlarınızda ‘Miam Modern Music Ensemble’

İTÜ Müzik İleri Araştırmalar Merkezi’nin (MİAM) kompozisyon bölümü öğrencileri ve eğitmenlerinin yazdığı çağdaş eserler, 3 Nisan Çarşamba akşamı Borusan Müzik Evi’nde MİAM ve Türkiye’nin dört bir yanındaki konservatuarlardan gelen yetenekli müzik öğrencileri ve eğitmenleri tarafından seslendirilecek. Şef Ivan Karst yönetimindeki müzisyenler yakın zamanda mimarlık, beste, sanat ve edebiyat alanlarında ödül veren saygın kurumlardan biri olan The American Academy of Arts and Letters’ın ödüllendirdiği, kompozisyon bölümü hocaları Kâmran İnce ve Adam Roberts’ın yanı sıra Murat Çolak, Berkant Gençkal, Nazlı Ufuk Sakioğlu ve Amy Salsgiver’ın eserlerini çalacak. 

Şeli Abut Benhabib’in güncel sergileri

Şeli Abut Benhabib’in iki farklı sergisi iki ayrı mekânda izleyiciyle buluşuyor. ‘Dönüşüm’ başlıklı kişisel resim sergisi, 25 Mart-20 Mayıs tarihleri arasında Şişli Denta line’da; ‘Unlimited’ adlı sergisi ise 22 Mart-4 Mayıs tarihleri arasında Dragos sahil yolundaki Cevahir Hotel İstanbul Asia’da sanatseverlerin beğenisine sunuluyor. Her iki sergide de sanatçının tuval üzerine yağlıboya, karışık teknik ve akrilik çalışmaları sergileniyor. ‘Her Sağlık Kuruluşuna Sanat’ ve ‘Her Otele Sanat’ kapsamında gerçekleştirilen bu projeler için kapsamlı bilgiyi [email protected]’a başvurarak alabilirsiniz.