İsrail askerleri Filistinlileri selden kurtardı

İsrail’de son günlerde meydana gelen fırtına ve sel, Nablus nehrinin yatağından taşarak bölgede yaşayanlara büyük tehlike arz etmesine neden oluyor.

Sami AKER Dünya
10 Ocak 2013 Perşembe

Son olarak meydana gelen bir olay, doğanın yarattığı felaketler karşısında insanoğlunun yarattığı politik kavgaların manasızlığını bir kez daha gözler önüne serdi.

8 Ocak Salı günü Nablus nehri kıyısında üslenmiş İsrail birliğine bir acil yardım çağrısı geldi, mesajda nehir kıyısında bir grup Filistinlinin arabalarında sıkışıp mahsur kaldığı rapor ediliyordu.

Acil çağrıya gönderilen İsrail Ordusu’nun Netzah Yehuda (Dindar askeri birlik) birliği, bölgedeki sivil bir traktörü kullanarak olaya müdahale etti ve arabalarında sıkışmış üç Filistinliyi mutlak bir ölümden kurtardı.

Dördüncü bir Filistinlinin de nehir sularında kaldığı söylendi fakat izine rastlanmadığından kayıp olarak rapor edildi.

Kurtarma operasyonundan dakikalar sonra azgın sular traktörün üzerinde hareket ettiği nehir kıyısındaki asfaltı param parça ederek önüne katıp götürdü.

İsrail Ordusu Netzah Yehuda birliği Salı günü toplam 33 kişiyi sel sularından kurtardı, çoğu kurtarma faaliyetinde Yehuda birliği ve Filistinli yetkililer birlikte çalıştılar.

Ne dersiniz dünyevi kavgalarından bir türlü vazgeçmeyen insanoğlunu Nuh’un suları mı yola getirecek?