-Mayıs-
2-5: WRC Arjantin Rallisi
3-11: Dünya Gençler Halter Şampiyonası (Lima, Peru)
3-19: Dünya Buz Hokeyi Şampiyonası (Stokholm, İsveç - Helsinki, Finlandiya)
4-17: Satrançta Bireysel Avrupa Şampiyonası (Legnica, Polonya)
4-26: İtalya Bisiklet Turu
5: Moto GP İspanya
5-17: 17 Yaş Altı Avrupa Futbol Şampiyonası (Slovakya)
9-12: Kadınlar Halter Grand Prix'si (Brunn am Gebirge, Avusturya)
9-12: Büyükler Karate Şampiyonası (Macaristan)
10: Atletizmde Elmas Lig (Doha, Katar)
12: Formula 1 İspanya Grand Prix'si
12-19: Voleybolda Erkekler ve Kadınlar Dünya Kulüpler Şampiyonası
13-19: Dünya Masa Tenisi Şampiyonası (Paris, Fransa)
13-19: Okçuluk Dünya Kupası 1. Ayağı (Şanghay, Çin)
15: UEFA Avrupa Ligi finali (Amsterdam, Hollanda)
15 Mayıs-15 Temmuz: Voleybolda Dünya Ligi
15-18: Artistik buz pateninde Dünya Yetişkinler Şampiyonası (Oberstdorf, Almanya)
19: Moto GP Fransa
19: Atletizmde Elmas Lig (Şanghay, Çin)
21 Mayıs-9 Haziran: Fransa Açık Tenis Turnuvası (Roland Garros) (Paris, Fransa)
25: Atletizmde Elmas Lig (New York, ABD)
25: UEFA Şampiyonlar Ligi finali (Wembley, Londra, Büyük Britanya)
25-26: Ustalar Judo Turnuvası (Tyumen, Rusya)
26: Formula 1 Monaco Grand Prix'si
28 Mayıs-1 Haziran: Avrupa Badminton Kulüp Şampiyonası (Beauvais, Fransa)
31 Mayıs-2 Haziran: WRC Akropolis Rallisi (Yunanistan)
31 Mayıs-2 Haziran: Uluslararası Gençler Güreş Turnuvası (Ankara, Türkiye)
31 Mayıs-2 Haziran: Modern pentatlonda Dünya Kupası Finali (Nizhny ve Novgorod, Rusya)
-Haziran-
1: Atletizmde Elmas Lig (Eugene, ABD)
1 Haziran-31 Temmuz: Voleybolda Kadınlar ve Erkeklerde Avrupa Ligi finalleri
1-2: Uzun Mesafe Triatlon Dünya Şampiyonası (Belfort, Fransa)
2: Moto GP İtalya
2-9: Bisiklette Criterium du Dauphine (Fransa)
5-15: Avrupa Snooker Şampiyonası (Letonya)
5-18: 21 Yaş Altı Avrupa Futbol Şampiyonası (İsrail)
6: Atletizmde Elmas Lig (Roma, İtalya)
8: Atletizmde Avrupa 10 bin Metre Kupası (Pravets, Bulgaristan)
8: Atletizmde Uluslararası Cezmi Or Yarışları (İstanbul, Türkiye)
9: Formula 1 Kanada Grand Prix'si
10-16: Okçuluk Dünya Kupası 2. Ayağı (Antalya, Türkiye)
13: Atletizmde Elmas Lig (Oslo, Norveç)
14-16: Avrupa Triatlon Şampiyonası (Alanya, Türkiye)
15-30: Avrupa Kadınlar Basketbol Şampiyonası (Fransa)
16: Moto GP İspanya
16-21 Haziran: Avrupa Eskrim Şampiyonası (Zagreb, Hırvatistan)
18-23: Güreşte Ordular Arası Avrupa Şampiyonası (Bar, Karadağ)
20-23: WRC İtalya Rallisi
20-26: Avrupa Gençler Modern Pentatlon Şampiyonası (Büyük Britanya)
20-30: Akdeniz Oyunları (Mersin, Türkiye)
21 Haziran-13 Temmuz: Futbolda 20 Yaş Altı Dünya Kupası (Türkiye)
21: Kadınlar 20 Yaş Altı Dünya Voleybol Şampiyonası (Çek Cumhuriyeti)
22-23: Dünya Dayanıklılık Şampiyonası Le Mans 24 Saat Yarışı (Fransa)
24 Haziran-7 Temmuz: Wimbledon Tenis Turnuvası (Londra, İngiltere)
25-28: 17 Yaş Altı Kadınlar Avrupa Futbol Şampiyonası (İsviçre)
27 Haziran-7 Temmuz: 19 Yaş Altı Dünya Basketbol Şampiyonası (Prag, Çek Cumhuriyeti)
27 Haziran-7 Temmuz: 19 Yaş Altı Dünya Voleybol Şampiyonası (Meksika)
29 Haziran-6 Temmuz: Dünya Gençler Oryantiring Şampiyonası (Hradec Kralove, Çek Cumhuriyeti)
29 Haziran-21 Temmuz: Fransa Bisiklet Turu
29: Moto GP Hollanda
30: Atletizmde Elmas Lig (Birmingham, Büyük Britanya)
30: Formula 1 Büyük Britanya Grand Prix'si
-Temmuz-
2-7: Avrupa Gençler Güreş Şampiyonası (Üsküp, Makedonya)
4: Atletizmde Elmas Lig (Lozan, İsviçre)
5-14: Kadınlar 18 Yaş altı Dünya Voleybol Şampiyonası (Tayland)
6: Atletizmde Elmas Lig (Paris, Fransa)
6-17 Temmuz: 27. Üniversiteler Yaz Oyunları (Universiade) (Kazan, Rusya)
7: Formula 1 Almanya Grand Prix'si
7-14: Dünya Oryantiring Şampiyonası (Vuokatti, Finlandiya)
7-28: CONCACAF Gold Cup (ABD)
10: Dünya Gençler Atletizm Şampiyonası (Donetsk, Ukrayna)
10-13: Dünya Triatlon Cross Şampiyonası (Lahey, Hollanda)
10-28: Kadınlar Avrupa Futbol Şampiyonası (İsveç)
11-14: Avrupa 23 Yaş Altı Atletizm Şampiyonası (Tempere, Finlandiya)
11-17: Avrupa Modern Pentatlon Şampiyonası (Drzonjow, Polonya)
14-22: Dünya 21 Yaş altı Snooker Şampiyonası (Wuxi, Çin)
14-28: Dünya Gençler Hentbol Şampiyonası (Bosna Hersek)
15: Moto GP Almanya
15-21: Dünya Tekvando Şampiyonası (Puebla, Meksika)
15-21: Okçuluk Dünya Kupası 3. Ayağı (Medellin, Kolombiya)
16-21: Voleybolda Dünya Ligi Finalleri
18-28 Temmuz: Basketbolda 19 Yaş Altı Kadınlar Dünya Şampiyonası (Litvanya)
19: Atletizmde Elmas Lig (Monaco)
19 Temmuz-4 Ağustos: Dünya Yüzme Şampiyonası (Barcelona, İspanya)
20-21: Judo Grand Slam (Moskova, Rusya)
20 Temmuz-1 Ağustos: 19 Yaş Altı Avrupa Futbol Şampiyonası (Litvanya)
20-28: Avrupa Takım Satranç Şampiyonası (Dresden, Almanya)
21: Formula 1'de sezonun 10. Ayak yarışı
21: Moto GP ABD
21 Temmuz-4 Ağustos: Atıcılıkta 25, 50, 300 m Avrupa Şampiyonası (Osijek, Hırvatistan)
22 Temmuz-4 Ağustos: Satrançta Kadınlar Bireysel Avrupa Şampiyonası (Belgrad, Sırbistan)
25 Temmuz-4 Ağustos: Dünya Oyunları (Cali, Kolombiya)
25-30: Dünya Gençler Modern Pentatlon Şampiyonası (Budapeşte, Macaristan)
26: Atletizmde Elmas Lig (Londra, Büyük Britanya)
26 Temmuz-4 Ağustos: Defolimpik Oyunları (Sofya, Bulgaristan)
28 Temmuz-8 Ağustos: Atıcılıkta Shotgun, Hareketli Hedef Avrupa Şampiyonası (Osijek, Hırvatistan)
28: Formula 1 Macaristan Grand Prix'si
-Ağustos-
1-3: WRC Finlandiya Rallisi
2-10: Dünya Ustalar Oryantiring Şampiyonası (Sestriere, İtalya)
4-11: Dünya Badminton Şampiyonası (Guangzhou, Çin)
6-11: Binicilikte Dresaj Dünya Şampiyonası (Verden, Almanya)
6-14: Dünya Eskrim Şampiyonası (Budapeşte, Macaristan)
8-11: Dünya Ordular arası Judo Şampiyonası (Miami, ABD)
10-18: Dünya Atletizm Şampiyonası (Moskova, Rusya)
10 Ağustos-5 Eylül: Satrançta Dünya Kupası (Tromso, İsveç)
13-18: Dünya Gençler Güreş Şampiyonası (Sofya, Bulgaristan)
18: Moto GP ABD
19-25: Okçuluk Dünya Kupası 4. Ayağı (Wroclaw, Polonya)
19-31: 19 Yaş Altı Kadınlar Avrupa Futbol Şampiyonası (Galler)
20-25: Dünya Ordular arası Güreş Şampiyonası (Zrenjanin, Sırbistan)
22-25: WRC Almanya Rallisi
22 Ağustos-1 Eylül: Erkekler 21 Yaş Altı Voleybol Dünya Şampiyonası (Ankara-İzmir, Türkiye)
23: Atletizmde Elmas Lig (Stokholm, İsveç)
24 Ağustos-15 Eylül: İspanya Bisiklet Turu
25: Formula 1 Belçika Grand Prix'si
25: Moto GP Çek Cumhuriyeti
26-31: Dünya Gençler Yüzme Şampiyonası (Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri)
26 Ağustos-9 Eylül: ABD Açık Tenis Turnuvası (New York, ABD)
26 Ağustos-1 Eylül: Dünya Gençler Sutopu Şampiyonası (Macaristan)
26 Ağustos-1 Eylül: Dünya Ordular Arası Oryantiring Şampiyonası (Eksjö, İsveç)
27 Ağustos-1 Eylül: Dünya Judo Şampiyonası (Rio, Brezilya)
28 Ağustos-1 Eylül: Voleybol Dünya Grand Prix'si (Japonya)
28 Ağustos-1 Eylül: Ritmik Cimnastik Dünya Şampiyonası (Kiev, Ukrayna)
29: Atletizmde Elmas Lig (Zürih, İsviçre)
29 Ağustos-4 Eylül: Dünya Modern Pentatlon Şampiyonası (Kaoshiung, Tayvan)