Triposo: Gezgin Turist’in cebindeki yardımcı

Aydın BOLKAR Teknoloji
14 Kasım 2012 Çarşamba

Yurtdışına seyahate giderken görülecek yerleri, yemek yenecek yerleri, gittiğiniz yerin kültürüne özgü mekanları nereden öğrenirsiniz?

Yapılan araştırmalar, çoğu turistin seyahat tercihlerini yakın çevresinden aldıkları referansın şekillendirdiğini gösteriyor. İkinci sırada İnternet’te yapılan araştırmalar, forum siteleri geliyor.

Bu uygulamaların en kullanışlısı sayılabilecek olan ve ücretsiz olarak sahip olabildiğiniz Triposo uygulamasını bu ayki yazımda tanıtmak istiyorum.

Uygulamanın hem telefon hem de tablet versionları var. Facebook hesabınız ile uygulamaya giriş yapabiliyorsunuz ve zahmetsiz bir şekilde tüm gezdiğiniz mekanlarda ‘Check-in’ yaparak ve resim/not ekleyerek bir tatil günlüğü oluşturabiliyorsunuz. Bu günlüğünüzü sevdiklerinizle paylaşarak onların da tatillerde gezdiğiniz yerleri, çektiğiniz fotoları ve aldığınız notları görmesini sağlayabiliyorsunuz. Meraklısına ufak bir not; hangi uygulamayı kullanırsanız kullanın, muhakkak İstanbul için hazırlanmış olan sürümünü indirip inceleyin, onun kalitesi diğer iller için de bir referans olabiliyor. Ayrıca İstanbul’u turist gözüyle keşfedebilmek için harika bir kaynağa da ulaşmış oluyorsunuz.