Perili Köşk’de iki yeni sergi

TUNA SAYLAĞ
11 Ocak 2012 Çarşamba

Türkiye’nin çağdaş sanat gündemine yeni bir soluk getiren Borusan Contemporary, iki yeni sergiyi sanatseverlerle buluşturuyor. Küratörlüğünü Dr. Necmi Sönmez’in üstlendiği ‘Segment #1A’, 24 Aralık’ta açıldı. İspanyol sanatçı Daniel Canogar’ın, su temasını ele alan beş özgün yerleştirmesini içeren ‘Tarih Nehri’ isimli new media sergisi ise, 14 Ocak’tan itibaren ziyaret edilebilir.

Michael Snow’dan ‘Solo Snow’

18 Ocak-25 Şubat günleri arasında, Akbank Sanat ve Fransa’nın en prestijli sanat mekânlarından biri olan Le Fresnoy işbirliğiyle gerçekleşiyor. Ali Akay ve Louise Déry’nin küratörlüğündeki sergide, Michael Snow’un adeta illüzyonizmi hatırlatan eserlerine yer veriliyor. Snow’un çalışmaları kesmek, uzatmak, değiştirmek, farkı belirsizleştirmek, formunu bozmak, çekiştirmek ve şekilsizleştirmekten meydana gelir. 1929, Toronto doğumlu dünyaca ünlü sanatçı, 1962’den beri yaptığı çalışmaları dünyanın en saygın kurum ve organizasyonlarında sergilenmiştir.

Yusuf Özsarfati Tolga Eti SanatEvi’nde

Tolga Eti SanatEvi, 2012 yılının ilk sergisinde, üç kuşağı temsil eden, estetik anlayışları birbirine yakın Yusuf Özsarfati, Evrensel Derman, Nihat Evren Derman, Adile Gülan, Tülay Oskay Işın’ın yağlıboya ve suluboya tekniğiyle oluşturdukları resimlerine 21 Ocak-29 Şubat tarihleri arasında ev sahipliği yapacak.

Tel:0216 368 26 79

Jaga Jazzist Tamirane’de

Norveçli progresif caz topluluğu Jaga Jazzist, dokuz  kişilik orkestrasıyla 21 Ocak Cumartesi akşamı Tamirane’de sahne alacak. İlk kez İstanbul’daki hayranlarıyla buluşacak olan Jaga Jazzist,  caz, rock ve elektronikayı birleştirdikleri müzikleri, sıra dışı kimlikleri ve farklı stilleriyle fanlarını peşinden sürüklüyor.

Tel: 212 311 73 43