AİLECE MACCABİATÇILAR

Maccabiat Oyunları’nda bütün dünyadan sporcular İsrail’e gelirken, birçok aile de çocuklarını ve yakınlarını izlemek için veya sadece destek olmak için Maccabiat Oyunları’na katılıyorlar

Spor
29 Temmuz 2009 Çarşamba

Türk ekibinden basketbol oyuncumuz Sani’nin ailesi de oyunları seyretmek ve takıma destek olmak için İsrail’de bulunuyorlardı. Biz de Kohen ailesi ile bizim otelin lobisinde küçük bir sohbet gerçekleştirdik.

Sani, biraz kendinden bahsedebilir misin?

Yedi yaşından beri basketbol oynuyorum. Şimdiye kadar TED ve MEF’in basket takımlarında oynadım. Şu an da Işık Spor Kulübü’nde oynuyorum. Şimdiye kadar İstanbul üçüncülüğümüz ve Türkiye dördüncülüğümüz bulunuyor. Takım ile birlikte haftanın yedi günü antrenman yapmaktayız. Yılda yaklaşık olarak, deplasman maçları da dahil, 60 maç oynuyoruz.

Sizin bu ilk deplasman ziyaretiniz değil sanırım. Bütün deplasmanlara gidiyor musunuz?

Paola K. (Sani’nin annesi): Evet, Sani yılda yaklaşık 60 maç oynadığı için biz de onun hiçbir maçını kaçırmıyoruz. Şu ana kadar Sani’nin maçları için Bursa, Elazığ, Konya gibi Türkiye’nin birçok değişik yerine gittik. Sani’nin, Maccabiatlara katılacağı belli olunca biz de buraya gelip, hem tatil, hem de maçlarını seyretmek için program yaptık.

Peki, Sani basketbol hayatına nasıl devam etmeyi düşünüyor?

Leon K.(Sani’nin babası): Henüz planladığımız bir şey yok, yaşı da çok genç. Sani kariyerini nasıl geliştirmek isterse biz de ona elimizden geldiğince yardımcı olacağız.

Son olarak Sani Maccabiatlar ile ilgili neler düşünüyorsun?

Açıkçası takım ile fazla antrenman yapmamamıza rağmen uluslararası bir organizasyona katılmak benim için önemli bir tecrübe. Farklı rakipler ile mücadele ederek diğer oyuncularla  kendimi karşılaştırma fırsatını buluyorum. Böylece eksik yönlerimi fark edip, kendimi daha kolay geliştirebileceğime inanıyorum.