18. Maccabiatlar’da tek madalyamız futsalda

Maccabiatlar’da en sevindirici haber futsal 17-18 yaş takımından geldi. Türk Futsal Takımı’mız Brezilya ve Arjantin’in olduğu grupta 3. olarak bronz madalyayı aldı.

Rudi DİRİMAN Spor
29 Temmuz 2009 Çarşamba

17-18 yaş futsal takımımız, Brezilya ve Arjantin mağlubiyetlerinden sonra İngiltere’yi yenmişti. Geriye iki maç kalıyordu; Fransa ve İspanya. Fransa maçında baştan sona kontrolümüz altında geçti ve takımımız ilk yarıyı 3-1 önde kapattı. Gollerimiz Melih Motala, Aksel Gürel ve Şay Nahmiyas’tan geldi. 3-1’lik avantajımızı koruyamadan son dakika yenilen gol ile takımımız maçı 3-3 berabere bitirdi. Bu sonuçlara göre İspanya ile 3.lük - 4.lük maçı yapmaya hak kazandık. Futsal ekibimiz bronz madalya karşılaşmasında son bir dakika 14 saniye kala 2-1 öne geçti. Bronz madalyanın kutlamaları başlarken,14 saniye kala İspanya’nın şok golü ile maç uzatmalara girdi. Bu arada uzatmalarda beş faul ile oynayan takımımız ilk yaptıkları penaltıda kurallar gereği İspanya’nın penaltı kullanmasına sebep olacaklardı. Buna rağmen takımımız moral seviyesini yüksekte tuttu. Dikkatli ve kontrollü oyundan sonra,  uzatmalarda başka gol olmadı ve penaltılara geçildi. Beri Pardo, Şay  Nahmiyas ve Melih Motola’nın golleri ve kalecimiz Barış Varol’un kurtarışları ile takımımız bronz madalyanın sahibi oldu.

Perşembe günü İstanbul’a gelen Maccabiat ekibi hep birlikte Cumartesi akşamı Büyükada’da zaferlerini kutladılar.

Grubumuzda final maçı Brezilya-Arjantin arasında oldu. Normal süresi berabere biten maçta Brezilya penaltı atışları sonucunda şampiyon olarak altın madalyayı aldı. Arjantin, gümüş madalyaya hak kazandı.

 

15-16 YAŞ FUTSAL EKİBİMİZ TURNUVAYI 6. OLARAK BİTİRDİ

15- 16 yaş futsal ekibimiz Meksika, İspanya ve Arjantin mağlubiyetlerinden sonra, İtalya ve Avustralya ile karşılaştı. Avustralya maçında ilk yarıyı golsüz berabere kapatan takımımız, ikinci yarıda Cem Sarfati ve Asaf Levin’nin golleri ile 2-1 galip geldi. Bu sonuç ile birlikte İtalya karşısında 5.lik - 6.lık karşılaşmasını oynadık. Baştan sona çekişmeli geçen karşılaşmada Cem Sarfati’nin iki asistini Erol Dayan ve İzel Avimelek değerlendirdi. Fakat iyi oynadığımız maçı maalesef 3-2 kaybettik. Bu sonuçlara göre turnuvayı İspanya ve Avustralya’yı geri de bırakarak 6. olarak bitirdik. Takımımızı önümüzdeki seneler için önemli bir tecrübe kazanarak bu turnuvadan ayrıldı.

 

BASKETBOL 15-16 YAŞ

Turnuvadaki 2. galibiyetimizi 61-42 İtalya karşında alan takımımız daha sonra Avustralya’ya 65-58 yenildi. Oyunlardaki son maçı Brezilya karşısında 83-43 kaybettik. Bu sonuçlara göre takımımız İtalya ve Belçika’nın önünde turnuvayı 8.olarak bitirdi.

 

 DETAYLI MACCABİAT HABERLERİ VE RESİMLERİ İÇİN

http://www.maccabiahturkiye.blogspot.com