Miki Goldwasser: “Gilad için savaşacağım”

Geçtiğimiz hafta Hizbullah’ın İsrail’e naaşını verdiği Ehud Goldwasser’in annesi Miki Goldwasser, bundan böyle Hamas’ın elinde tutuklu bulunan Gilad Şalit’in serbest bırakılması için çalışacağını söyledi

Nelly BAROKAS Kültür
23 Temmuz 2008 Çarşamba

Miki Goldwasser’in oğlu Ehud’u Hizbullah’tan kurtarmak için iki yıldır verdiği mücadele geçtiğimiz hafta bir trajediyle son buldu: Hizbullah’ın oğlunu canlı teslim edeceği umudunu taşıyan Miki Goldwasser oğlunun naşını teslim aldı ve ertesi gün toprağa verdi.

Miki Goldwasser bundan böyle Hamas’ın elinde tutuklu bulunan Gilad Şalit’in serbest bırakılması yönünde tutuklu askerin ebeveynleri Aviva ve Noam Şalit’e destek olacak.

Gilad Şalit olayının kamuoyunun öncelikli gündeminde tutulması gerektiğini söyleyen Miki Goldwasser, Hamas tarafından kaçırılan askerin serbest bırakılması için düzenlenecek kampanyalara katılacağını belirtti.

Miki, “Artık tüm gücümüzü Gilad’ın serbest bırakılması için kullanacağız. Aviva ve Noam Şalit’in emrinde bir asker gibi çalışacağım. Gilad eve dönmeden dinlenmeye hakkımız yok” dedi.