YSK Masa Tenisi`nde 1. ligde dört galibiyet aldi

Yıldırımspor Masa Tenisi takımı, Türkiye 1.Lig 2. Etap müsabakaları için Sakarya` ya gittiYSK, Atatürk Spor Salonunda yapılan ilk devrenin son altı maçına Bülent Atakan (antrenör- oyuncu), Nedim Yılmaz, Caki Namer ve Alp Kamhi kadrosu ile katıldı. Yosi Namer, sakat olduğundan, bu müsabakalara katılamadı.

Spor
9 Ocak 2008 Çarşamba
İlk günkü maçlarda Yıldırımspor,  Ankara -  Karagücü’ nü 3 - 0 yendikten sonra Antalyaspor ile İstanbul -  Yeşilyurt’ a aynı skorla 3 - 1 yenilmekten kurtulamadı.
Pazar günkü müsabakalarda ise YSK çok başarılıydı. Çok çekişmeli geçen müsabakalarda, Yıldırımspor önce Denizlispor’ u 3 -  2, ardından da  İstanbul -  Akpınarspor’ u 3 - 1, Trabzonspor’ u da, gene aynı skorla, 3 -  1 yenmeyi bildi.
Dolayısıyla 12 takımın yer aldığı Türkiye 1. Liginin ilk devresini Kıbrıs Lefke Avrupa Üniversitesi 1. İstanbul -   Veteran MTD 2. İstanbul -  Yeşilyurt takımı da  3. olarak tamamladı.
Geçen sezonu  beşinci olarak tamamlayan Yıldırımspor, 17 puanla  7. durumda. Bu sene, 1. Ligdeki takımların çoğunun benzer kuvveti var. 3. ile 6. arasındaki dört  takımın da 18 puanı mevcut. Yani YSK, bir fazla galibiyet alabilseydi averajla üçüncü durumda olabilirdi. Ancak, diğer taraftan da bir eksik galibiyet alsaydı 16 puanla küme düşme hattında olan dokuzuncu Denizlispor ile eşit puanda olurdu.
Yıldırımspor Yönetim kurulundan, Masa Tenisi Branşı Sorumlusu Simon Taragano,
dört takımın küme düşeceği 2007 -  2008 sezonunda, üçüncülük ile beşincilik arasında bir derece hedeflediklerini açıkladı.