Televizyon Kanal Aği Sanal Yahudi Cemaati Yaratmayi Planliyor

Gazze`den, İsrail`in Sderot kentini hedef alan Kassam roketleri mal ve can kaybına yol açtı. Bir hafta içinde 158 roketin atıldığı Sderot kentinde olağanüstü durum ilan edilirken, paniğe kapılan halkın önemli bir kısmı kenti boşalttı. Füzelerin atılmasını önlemek üzere İsrail`in Gazze şeridinde giriştiği operasyona Hava Kuv

Kültür
9 Ocak 2008 Çarşamba

                                                            29/05/2007

‘Jewish Television Network Productions’ (JTNP), bağımsız bir televizyon yapım ve dağıtım şirketi. Şirket ilk yayınını geçtiğimiz hafta gerçekleştirdi. Programlar ağırlıklı olarak Yahudi hayatını konu alıyor.

10’dan fazla kanalı bünyesinde barındıran şirketin yayınlarında haberlerden, yemek ve çocuk kanalına kadar farklı konulara yer veriliyor. Bu kanal ağı ile tün Yahudi cemmaatine ulaşılması planlanıyor. Mevcut kurumların ulaşamadığı, yıllardır cemaat dışı yaşayanlara dahi bu kanallar ile ulaşılabilineceği düşünülüyor.

Şirket yönetim kurulu başkanı Jay Sanderson bugüne kadar Yahudi cemaatinin en büyük sorununu ulaşılabilir olmamak ve kullanıcı dostu olmamak olarak nitelendirdi. ‘ Yeni oluşum Yahudiliğinizi evinizin rahatlığında kucaklama imkanı sağlayacak’ açıklamasında bulundu.

Amerikada faatiyet gösteren Yahudi Televizyon ağı (Jewish Television Network, JTN) programları bugüne kadar 90 kamu yayın servisi tarafından yayınlanıyor ve 80 milyon Amerikalının evine ulaşıyor. JTN programları İsrail, Kanada, Yeni Zelanda, Macaristan, Japonya ve Çin’den de izlenebiliniyor.

Yayınları www.jewishtvnetwork.com adresinden siz de izleyebilirsiniz.