SON GELİŞMELER

Betül BENARDİTİ BİLMEN Şeli GRAYFProfesyonel danışmanlık ve eğitim uzmanlarından oluşan kadrosuyla fark yaratan çağrı merkezi Connect`in ortaklarından Alp Kohen ile keyifli bir söyleşi yaparken yeni yüzyılda atağa kalkan sektör hakkında ilginç bilgiler edindik…..

Ekonomi
9 Ocak 2008 Çarşamba

• Japon elektronik devi Toshiba, nükleer santral yapımcısı Westinghouse'ı 5,4 milyar dolara satın alıyor.

• Amerikan film şirketi Walt Disney, birçok başarılı filmin yapımcısı Pixar Animasyon Stüdyoları'nı 7.4 milyar dolara satın alacağını açıkladı.

• Kalp tedavisi malzemeleri üreticisi Guidant'ı satın almak için yarışan gruplardan Boston Scientific, 27 milyar dolarlık teklifiyle ipi göğüsledi. Guidant'a daha önce 24.2 milyar dolara Johnson & Johnson teklif vermişti.

• Kanadalı çelik üreticisi Dofasco, dünyanın ikinci büyük çelik şirketi Arcelor'un 4,9 milyar dolarlık teklifini kabul etti.

• Aydın Benezra, bilişim sektöründeki çalışmalarına 1996 yılında hobi olarak başladı. Becerilerini geliştirerek, Microsoft Sistem Mühendisi sertifikasını almaya hak kazandı. Asistan olarak başladığı meslek hayatına askerlik dönemimden sonra sistem yöneticisi olarak devam etti. Bugün, oluşturduğu yeni ekibi ile birlikte "Artun Bilişim" çatısı altında hizmet vermektedir. Web tasarım ve programlama, kurumsal teknik destek, işletmelere özel yazılımlar, interaktif CD, arama motorlarına kayıt ve donanım satış konularında her türlü çözüm ortaklığını sunmaktadır.