Hayat Ağacı Sinagogu için bağış toplama kampanyası yapılıyor

Oyuncu Tom Hanks ve şarkıcı Billy Porter´ın katıldığı kampanya, Hayat Ağacı Sinagogu´nu "umut, anma ve eğitim alanı" haline getirmeyi hedefliyor.

Dünya
20 Kasım 2020 Cuma

Hayat Ağacı Sinangogu, Ekim 2018'de içerisinde ibadet eden 11 kişinin hayatını kaybettiği silahlı saldırının, ABD tarihindeki en kötü Yahudi karşıtı saldırı olduğu düşünülüyordu. İki yıl sonra Pittsburgh topluluğu, eğitim programları ve sosyal yardımlar da dahil olmak üzere, bina tadilatlarını ve nefretle mücadele önlemlerini finanse etmek için bir kampanya başlattı.

Haham Jeffrey Myers, ‘’Büyük bir gayretle ve insanların desteğiyle, bu nefret ve trajedi alanını bir umut, anma ve eğitim alanına dönüştüreceğiz" dedi. Sinagogdan yapılan açıklamaya göre, Hanks ve Porter, yaklaşan kampanya için kurulan kabineye katılmayı kabul etti.

Bu arada, bir Pittsburgh yerlisi olan Bay Porter, ‘‘Cemaat, çocukluğumda, kariyerimi sürdürürken, yokluk zamanlarımda bana ve anneme baktı. Bu topluluğa olan sevgim sarsılmaz. Dünyaya gerçek sevginin neye benzediğini göstermeyi dört gözle bekliyorum” dedi.