Erdoğan’dan Shane Larkin’e milli takım forması...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk vatandaşı olan Anadolu Efes’in Amerikalı yıldız oyuncusu Shane Larkin’e milli takım forması hediye etti.

Spor
12 Şubat 2020 Çarşamba

Konuyla ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Basketbol sporunun önemli isimlerinden Shane Larkin artık Ay-Yıldızlı formayla mücadele edecek” ifadelerini kullandı. 

“Biz, ‘Spor herkes içindir’ ilkesine gönülden inanıyoruz. Bu anlayışla sportif imkânları herkes için ulaşılabilir hale getirmenin gayreti içindeyiz. Ülkemizin tüm şehirlerini, ilçelerini, mahallerini tesislerle donatarak, sporu insanlarımızın ayağına götürüyoruz. Buradan tüm vatandaşlarımızı spor yapmaya davet ediyorum. Avrupa’nın en genç, en dinamik nüfusuna sahibiz. Avrupa’nın en genç ve modern spor tesisleri de bizde. Bunların üzerine yenilerini ekliyor, proje üstüne proje geliştiriyoruz. Şimdi yeni bir kampanya daha başlatıyoruz. Ülkemizin dört bir köşesinde uygun olan her yere, tam 10 bin pota yerleştiriyoruz. Böylece vatandaşlarımız diledikleri her zaman basketbol oynama imkânına kavuşacak. Bu vesileyle basketbolseverlere bir de müjde vermek istiyorum. Üst üste üç defa EuroLeague’in en değerli oyuncusu seçilen basketbol sporunun önemli isimlerinden Shane Larkin, artık Ay-Yıldızlı formayla mücadele edecek. Vatandaşlığımıza aldık, imzasını üç gün önce attım. Böylece milli takımımızdaki bu tür güçlenme, meydana gelen sinerji inanıyorum ki kendi bünyemizde de çok daha farklı bir adımın atılmasına vesile olacaktır. Artık 12 Dev Adamımız inşallah sahaya çok daha güçlü bir şekilde çıkacak.