Fikret Orman’a şok tezahürat: “Yönetim istifa”

Spor Toto Süper Lig’in 32. haftasında Beşiktaş, sahasında Aytemiz Alanyaspor ile karşı karşıya geldi. Tribünlerde yönetim istifa sesleri duyuldu.

Spor
15 Mayıs 2019 Çarşamba

Beşiktaş’ta pazar günü gerçekleşen kongrede Fikret Orman’ın rakibi olan Hürser Tekinoktay, seçimin iptali için dava açacaklarını açıkladı. Tekinoktay, usulsüz üye olduğu iddia edilen 5268 kişinin isim listesini mahkeme kararına rağmen vermeyen Denetim Kurulu hakkında da suç duyurusunda bulunacaklarını belirtti.

Olağan Seçimli Genel Kurul’da Fikret Orman’a karşı aday olarak çıkan ve 1617 oy alan Hürser Tekinoktay, aradaki farkın 1275 olduğunu ve bunun da hemen hemen 640 kişinin oyuna tekabül ettiğini dile getirdi. Tekinoktay, “640 kişi Fikret Orman yerine beni tercih etmiş olsaydı, kazanmış olacaktım. Burada dikkat edilmesi gereken nokta özellikle 17. sandık. Bu sandıkta Metal İş Sendikası ve diğer sendikaların üyeleri oy kullandı. Baktığımız zaman cumartesi günü bu kişiler İstanbul’a getirilmiş, konaklamalarını yapmış, pazar günü de oy kullanmak için salona gelmişler. Sorsanız birçoğu takımdaki kalecinin adını bilmez. Bazıları Galatasaray taraftarı, Ankaragücü taraftarı ve bunlar fotoğraflarla ortaya çıkarıldı. Kendimizi Metal İş Sendikasına kaybetmiş olarak görüyoruz” dedi.