Milli Takım, 2018´de düşüşüyle dikkat çekti

Spor
3 Ocak 2019 Perşembe

Teknik Direktör Mircea Lucescu yönetiminde A Milli Futbol Takımı, bu yıl aldığı başarısız sonuçlarla dikkat çekti. Ay-Yıldızlılar, 2018’de çıktığı on bir maçta sadece üç galibiyet alabildi.

Bu yıl aldığı başarısız sonuçlarla gündemden düşmeyen A Milli Takım, 2018 yılını kötü bir başarı grafiğiyle tamamladı. 2018’de Rusya’da düzenlenen Dünya Kupası’na katılamayan Ay-Yıldızılar, Teknik Direktör Mircea Lucescu yönetiminde adeta kazanmayı unutup beraberliğe abone oldu. 2018 yılında yedisi dostluk maçı olmak üzere on bir maça çıkan kırmızı-beyazlılar, bu maçların sadece üçünden galibiyet çıkarırken, üç maçta da sahadan mağlup ayrıldı. Milli Takım, beş mücadeleden ise beraberlik çıkardı.

UEFA Uluslar Ligi B Grubu’nda Rusya ve İsveç ile mücadele eden A Milli Takım, grubunda çıktığı dört maçta bir galibiyet, üç yenilgi aldı. Grubu üç puanla son sırada tamamlayan Ay-Yıldızlı ekip, B Ligi’nden küme düştü. A Milli Takım, 2018 yılında çıktığı on bir karşılaşmada yüzde 27’lik galibiyet oranına ulaşabildi.