Mitler - MYTHS

Tuna SAYLAĞ Sanat
18 Nisan 2018 Çarşamba

Mitler - MYTHS

Mixer’in düzenlediği, Mediha Didem Türemen’in ikinci solo sergisi ‘Mitler’i, 23 Nisan tarihine kadar Adahan İstanbul’daki tarihi sarnıçta izleyebilirsiniz. Çalışmalarını sinema, fotoğraf ve gravür alanlarında sürdüren sanatçı, ‘Mitler’ ile değişen iklim koşulları ve öngörülemeyen doğa olayları sebebiyle gerçeküstü anlara tanıklık eden insanın, yeni inanç hikâyeleriyle beliren efsanelerini anlatıyor. Türemen’in, Ingmar Bergman’ın ‘Yedinci Mühür’ (1957) filmi eksenindeki tez çalışması sürecinde oluşan fotoğraf işleri, filmin ruh halinin yansımaları ve sorguladıklarından yola çıkıyor. 
www.mixerarts.com

 

İZEV’in yeni nesil sosyal sorumluluk projesi

İZEV’in zihinsel engelli olarak tanımlanan çocuk, genç ve yetişkin farklı bireylere yönelik tüm olumsuz algılamaları dönüştürecek olan yeni nesil sosyal sorumluluk projesi ‘HAYAT ve BİZ’in ikinci etabı ‘HAYVANLAR ve BİZ’ ile milyonlara ulaşıyor…

Farklı bireylerin kendi yaşam haklarını savunacakları ilk manifesto niteliğinde olan, Pink Floyd-Roger Waters’ın ‘Another Brick in the Wall’- şarkısının lansmanı da 17 Nisan Salı akşamı Boğaziçi Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleşti. Waters, şarkısının Türkiye’de kullanım hakkını ilk kez İZEV’e verdi.

Ünlü sanatçıların, İZEV gençleriyle birlikte seslendirildiği ‘Another Brick in the Wall’ şarkısının klipi, iki akşam boyunca tüm ulusal TV programlarında haberlerden sonra yer alarak, toplumda duyarlılığı artırmayı hedefliyor.