Taksiciler Odası Başkanı: “Global hırsız Yahudi lobisi korsan taksicilik yapıyor”

Uluslararası online taksi şirketi UBER ile İstanbul Taksiciler Esnaf Odası arasında haksız rekabet konusunda açılan davanın ilk duruşması Çağlayan Adalet Sarayında görüldü. Yargıç, UBER avukatlarına savunma için süre vererek davayı erteledi.

Toplum 0 yorum
12 Mart 2018 Pazartesi

İlk duruşma sonunda Çağlayan Adalet Sarayı önüne gösteri için gelen taksicilere bir konuşma yapan İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu Yahudileri hedef alarak konuşmasında “Global hırsız Yahudi lobisi Türkiye’de ticari taksi korsanlığı yapmaktadır” ifadesini kullandı. Aksu konuşmasında medyayı da suçlayarak taksiciler aleyhinde taraflı haber yapıldığını iddia etti.

Birçok basın kuruluşunda tehditkar mesaj olarak yorumlanan konuşmada Eyüp Aksu şu ifadeleri de kullandı: “Avrupa ülkelerinde taksicilerin eylem yapıp sağı solu yakıp yıktığı gibi biz de burada böyle bir eylem yapmak istemiyoruz. Eğer meclisimiz bu konuda gerekli çalışmayı yapmazsa eğer adalet farklı bir karar verirse taksici esnafının sabrı taşar. Taksici esnafı ekmeği için emeği için, her şeyi yapar. Namus ne kadar önemliyse ekmeğimiz de o kadar önemlidir."  

Taksiciler Odasının UBER şirketi aleyhine açtığı dava dilekçesinde, kayıtlı taksilerin İstanbul’da çalışmak için birçok harç ve sabit vergiye tabi olduğu, UBER sisteminde ise bu vergilerin tahsilinin pratikte imkansız olması dolayısı ile ticari faaliyetin TTK’da belirtilen haksız rekabet fiiline karşılık geldiği iddia ediliyor.

 

 

1 Yorum