Aşk cinayeti mi yoksa terör mü? Gizem sonunda çözüldü

İsrail’de tanıdığı 8 aylık hamile kadını öldüren Filistinli, mahkemede cinayetin sebebinin aşk değil terör olduğunu itiraf etti.

Dünya
5 Şubat 2018 Pazartesi

Filistinli Muhammet Harouf,  29 yaşında, evli ve 8 aylık hamile kadın Michal Halimi’yi, iddia makamı ile savunmanın yaptığı anlaşma gereği, ulusal sebeplerle (terör) öldürdüğünü itiraf etti.  Ağustos 2017’de planlı cinayet suçlaması ile tutuklanan Harouf mahkemeye Halimi’yi duygusal sebeplerle öldürdüğünü belirtmiş dolayısı ile iddianame aşk cinayeti olarak hazırlanmıştı.   Ancak mahkeme süresince Halimi’nin avukatları ve eşi cinayetin bir terör eylemi olduğunu iddia etmiş, ancak savcılık makamı bu iddiayı dava boyunca şüphe ile karşılayarak reddetmişti.

Halimi’nin kocası Aharon Halimi, mahkeme boyunca, evliklerinin mutlu bir beraberlik olduğunu beyan etmesine rağmen ne polisi ne de savcılığı ikna edememişti.  2017 Mayıs ayında ortadan  kaybolan Halimi'nin kendi isteği ile arabasına binerek gittiği polis raporlarına yansımıştı.

Polis raporlarına göre, Halimi  üç ay boyunca Filistinli gencin evinde de kalmıştı. Facebook’ta Filistinli genç ile fotoğrafları çıkan Halimi’nin cesedi daha sonra başı taşla ezilmiş olarak Holon’un çöl bölgesinde bulundu.