Holokost’u inkar eden şarkıyı YouTube’a koyunca mahkemeye çağrıldı

İngiltere’de Holokost’u inkar eden şarkıyı YouTube’a koyan, sayfasında kurbanlarla alay eden Alison Chabloz, mahkemeye ifade vermeye çağrıldı.

Dünya 0 yorum
12 Ocak 2018 Cuma

Londra’da yapılan mahkemenin ilk celsesinde  şüpheli sıfatı ile ifade veren Chabloz’un rahat tavırları dikkat çekti. Chabloz söz konusu üç şarkı mahkemede çalınırken şarkılara eşlik etti, dinleyiciler arasındaki takipçileri de şarkıları söylemekten çekinmedi.

Şarkıların sözlerindeki şu ifadeler insanın kanını dondurur nitelikte; “Holokost sadece bir yalanlar zinciri- Bizimle birileri güzel dalga geçiyor” Şarkılarda ayrıca, günümüzde bilinen ünlü  Holokost kurtulanları ve kurbanlarına da büyük bir alay ve saldırı dikkat çekiyor.

Anna Frank, babası Otto Frank ve Nobel ödüllü Holokost Kurtulanı Elie Wiesel alay edilen isimler arasında.  Şarkıların yazarı Bayan Chabloz diğer yazdığı sözlerde de Yahudileri namussuz tefeciler olarak tarif ediyor, Nazi ölüm kampı Auschwitz’i aptallar için bir tür eğlence-oyun parkı olarak niteliyor.

BBC’nin haberine göre, davanın savcısı Karen Robinson, “Auschwitz aptallar için bir tür eğlence-oyun parkı” ifadesini Yahudi  tarihinde görülmüş en hastalıklı, onur kırıcı olay olarak niteledi.

Ancak Chabloz’un blog sayfasında çıkan haberlere göre, şarkıcı davanın açılması sonrası Kuzey İngiltere’de sahne aldığı bardaki ve yolcu gemilerindeki işlerinden  kovuldu. Bayan Chabloz kendini İngiltere’de fikir beyan etme özgürlüğü vardır şeklinde savunuyor.

 

 

 

 

1 Yorum