Missouri Valisi Eric Greitens evlilik dışı ilişki yaşamış olduğunu itiraf etti

Eski Deniz Komandosu ve savaşta kazanılmış 7 madalya sahibi Eric Greitens, Kasım 2016’da Cumhuriyetçi partiden seçildiğinde ilk Yahudi asıllı Missouri Valisi olarak tarihe geçmişti.

Dünya
12 Ocak 2018 Cuma

Ancak 2015 yılında yerel yayın kuruluşu KMOV yaptığı bir haberinde, Greitens’in evli bir kadın ile ilişki yaşadığını yazmış,  ancak Greitens yine de seçimi kazanmıştı.

Greitens seçim kampanyaları konuşmalarında kendini örnek bir aile babası olarak tanıtmış “ Ben Eric Greitens,  eski bir Deniz Komandosu, bu toprakların yetiştirdiği bir politikacı ve en önemlisi iyi bir aile reisiyim” şeklinde konuşmuştu.  

Greitens o zamanlar inkar ettiği evlilik dışı ilişkisini geçenlerde katıldığı bir konuşmada kabul etti, ancak söz konusu kadını sessiz kalması için tehdit ettiği söylentisini reddetti.  Bahsi geçen kadın ile eşi 2016’da boşanmış, kadının kocası Vali Greitens’ı yuva yıkan kişi olarak suçlamıştı.  

Vali ve Eşi Sheena, yaşadıkları olay ile ilgili olarak yazılı bir açıklamayı da basınla paylaştılar. Çift bir zamanlar ilişkilerinde bir soğukluk yaşadıklarını ve Greitens’in bir hata yaptığını kabul etti. 

Açıklamada şu ifadeler yer aldı: “ Biz birbirimizi affettik ve evliliğimizde yaşadığımız bu acıdan daha güçlü olarak çıktık. Kuşkusuz yaşadığımız acının başkalarına neden olduğu acıyı telafi etmek imkansız. Biz birbirimizi affettik ancak başkaları bizi affetmeyebilir.”