Vural: "İnşallah İzmir için milat olur"

TFF 1. Lig play-off final maçında Eskişehirspor´a penaltılarla üstünlük sağlayarak Spor Toto Süper Lig´e yükselen Göztepe, İzmir´e döndü.

Spor
8 Haziran 2017 Perşembe

gelen davulcudan davulu alarak bir süre çaldı.

Göztepe Kulübü Başkanı Mehmet Sepil, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, elde ettikleri zafere İzmir'in çok ihtiyacı olduğunu belirtti. Camianın büyük mutluluk yaşadığını, yakaladıkları başarıyı hak ettiklerini kaydeden Sepil, dün herkesin Göztepe taraftarının eşsiz olduğunu gördüğünü ifade etti.

Teknik Direktör Yılmaz Vural, Süper Lig'in İzmir'e hayırlı olmasını dileyerek, futbolun yalnız bir oyun değil aynı zamanda çok önemli bir sosyal olay olduğunu aktardı.

İzmir'den maçın oynandığı Antalya'ya vali, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve belediye başkanlarının da aralarında bulunduğu çok sayıda kişinin gittiğine dikkati çeken Vural, şöyle devam etti:

"Bu ne demektir, galiba İzmir beraber olmak istiyor. Göztepe bunun adımını attı. İnşallah Karşıyakalısı, Altınordulusu, Bucalısı, Altaylısı hep birlikteyiz. Tabii aramızda rekabet olacak ama biz artık arkadaşız, kardeşiz, birbirimizin başarılarını destekleyecek olanlarız. İzmir'in buna ihtiyacı var. İnşallah İzmir için bu, milat olur."

Bir gazetecinin "Seneye devam edecek misiniz?" sorusuna Vural, "Boşver seneyi, şunun bir tadını yaşayalım önce" yanıtını verdi.

Futbolculardan Murat Akın, camiaya ve taraftara bu heyecanı yaşatmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Lokman Gör ise kupayı İzmir'e getirdikleri için çok mutlu olduklarını anlatarak, şunları kaydetti:

"Göztepe'yi layık olduğu Süper Lig'e çıkardığımız için çok mutluyuz. Yaşananlar bir rüyaydı. Sabah kalktığımızda bir hikâye yazdığımızın farkına vardık. En baştan beri çok inanıyorduk."