İsrail karşıtı şirketleri işaretleyen internet sitesi

İsrail Stratejik Politikalar Bakanlığı, internet kullanıcılarının BDS gibi İsrail ve Yahudilik karşıtı firmaları işaretlemesini sağlayacak bir site ve uygulamayı yakında yayınlayacak.

Dünya
2 Haziran 2017 Cuma

Gilad Erdan’ın yönetiminde olan bakanlık BDS ve benzerleri gibi İsrail’i boykot eden kurum ve kuruluşlara internet ortamında adeta savaş açtı. 

İnternette yayınlanacak mobil uygulama ve internet sitesi şeklinde olacak sayfalar İsrail’i savunmak isteyen internet kullanıcılarına çeşitli video ve resimlerle destek olacak, kimlerin boykot girişiminde bulunduklarını internet ortamında hızla yayacak. Böylece İsrail ve Yahudiliği destekleyenler söz konusu firmaların ürünlerini kullanmayarak yaptırımda bulunabilecek. 

Halihazırda 4IL(For Israel: İsrail için) sitesi İsrail’i desteklemek isteyenlere video ve resimlerle destek oluyor. Bunun dışında İsrail-Amerikan Konseyi ve Herzliya Farklı Akademik Araştırmalar Merkezi yakında aynı amaçlı Act.il adlı bir siteyi internette yayınlayacak.   

Söz konusu İsrail’i destekleyen sitelere ek olarak, İsrail Stratejik Politikalar Bakanlığı global bir reklam kampanyası başlatacak ve New York 5. Cadde’de büyük bir yürüyüş düzenleyecek. Yürüyüşe Bakan Erdan, New York Valisi Andrew Cuomo, Kudüs Belediye Başkanı  Nir Barkat, İsrail meclisi Knesset üyeleri, senatörler ve  kongre üyelerinin katılması bekleniyor.