Amazon’dan kasa olmayan market

Amazon’un 2017’de hizmete girecek 21 yüzyıl marketinde müşteriler istediklerini raflardan alacaklar ve ellerini kollarını sallayarak, kasadan geçmeden dükkandan çıkacaklar.

Teknoloji
8 Aralık 2016 Perşembe

Amazon GO adını taşıyan market, şirketin merkezinin de bulunduğu ABD’nin Seattle şehrinde deneme olarak  açıldı. 167 metrekarelik bir alanı kaplayan markette  şimdilik sadece Amazon çalışanları alışveriş yapıyor. 

2017’de hizmete girecek  ve şubeleri açılacak Amazon GO marketlerinin müşterileri diledikleri ürünleri aldıktan sonra herhangi bir ödeme yapmadan marketten çıkabiliyor. Aldıklarının ücreti anında Amazon hesaplarına yansıtılıyor.

Müşteriler mağazaya cep telefonlarındaki Amazon GO uygulamasını taratarak girebiliyor. Mağazaya girildiğinde her rafta bulunan özel algılayıcılar ve kameralar müşterilerin hangi ürünleri aldığını  takip edebiliyor.  Aldığınız malı geri koyarsanız bile elektronik alışveriş sepetinizden mal düşüyor. 

Müşteriler mağazadan çıkış yaptığında da bu ürünlerin ücreti, Amazon hesaplarına yansıtılıyor.

Amazon GO, standart bir markette bulunacak pek çok ürünü barındırıyor. Atıştırmalıklar, içecekler, salata ve sandviç gibi hazır yemekler, ekmek ve süt gibi ürünler mağazada bulunuyor.