Milletvekili Selina Doğan gençlerle bir araya geldi

Pazar günü 70 gencin katılımı ile gerçekleşen GN Talks faaliyeti, farklı konuda birçok sürpriz konuğu ağırladı. Gençlerle bir araya gelen konuklar arasında CHP İstanbul Milletvekili Selina Doğan da yer aldı. Doğan, gençlerin eleştirilerini ve beklentilerini dinledi.

Mois GABAY Toplum
7 Aralık 2016 Çarşamba

Geçtiğimiz Pazar günü yaklaşık 70 gencin katılımı ile bu sezon ilki gerçekleşen GN TALKS faaliyeti yine sürpriz konukları, birbirinden ilginç alanları ve eğlence dolu finaliyle akıllarda kalan bir güne imza attı. Konusunda uzman farklı alanlardaki konuşmacıların ilham veren fikirlerle deneyimlerini paylaştıkları etkinlik, Tarkan’ın perküsyoncusu İsmail Darıcı’nın ritim atölyesi ve ardından gerçekleşen şovu ile en üst seviyede sonlandı. Günün bir diğer sürpriz ismi ise gençlerle bir araya gelen CHP Milletvekili Selina Doğan’dı.

 

Generation Next ekibinin geçtiğimiz yıl Ted Talks projesinden ilham alarak hazırladığı GN Talks faaliyetlerinin üçüncüsü 4 Aralık Pazar günü gerçekleşti. Kollektif House’un sıcak ortamı, Generation Next ekibinin detaylı hazırlığı ile gerçekleşen etkinlik saat 11.00’de kahvaltı ile başladı. Kahvaltı esnasında konuşmacılar ile birebir tanışma ve sohbet etme fırsatı bulan gençler 11.45 civarı programın başlaması için yerlerini aldılar.

Faaliyetin sunuculuğu üstlenilen Tuna Alkan Generation Next grubunun yaptıklarından, GN Talks programından kısaca söz ettikten sonra mikrofonu günün ilk konuşmacısı ‘Tatlı Düşler Atölyesi’ kurucusu Gülçe Yenilmez’e bıraktı.

Gülçe Yenilmez, Tatlı Düşler Atölyesi olarak uzun yıllar kurumsal bir iş hayatı sonrası hayallerinin peşinden giderek bu markayı oluşturduğunu anlatırken, bu esnada katılımcılar da GN Talks ekibinin dağıttığı tatlı sürpriz paketleri almaktaydı. Yenilmez, sunumu esnasında dağıttığı paketler eşliğinde canlı olarak her katılımcının, kendi kendine yapıp sevdiklerine hediye edebilecekleri cupcake’ler ile güne keyifli bir başlangıç yapmalarını sağladı.

GN Talks’un bir sonraki konuşmacısı ise ‘Evlerimize 30 dakikada pizza’ teslim etme sloganı ile akıllarımıza yer etmiş, pizza sektörünün liderlerinden Dominos Pizza’nın CEO’su Aslan Saranga’ydı. Bir hayli keyifli ve esprilerle geçen sunum esnasında Aslan Saranga 1999’dan bugüne yaşadıkları süreci örneklerle açıklarken, gençlere de özellikle gıda sektöründe girişimcilik konusunda önemli tüyolar verdi.

Günün sürpriz isimlerinden birisi Generation Next grubunun kurucu ve en eski üyelerinden Rina Barbut’un GN Talks etkinliğine özel aramızda olmasıydı. ‘Sayılar ile Diyalog’ isimli sunumu ile Rina, sayıların ve teknolojinin hayatımızda ne denli önemli bir yer tuttuğunu interaktif örneklerle paylaştı.

Kahve molasının ardından bu kez ‘Anı Yakala’ mottosu ile söz Cindy Kohener’deydi. Katılımcıları her an sunuma dahil ettiği keyifli oyunları, kendi kendimize düşünmeye iten soruları ve hayatında başından geçen ilginç hikayeler ile başarılı bir sunum gerçekleştiren Kohener, hepimize geçmişi veya geleceği değil de öncelikle şu anı doğru kullanmamız adına önemli hatırlatmalarda bulundu.

Günün kısa sunumlarından biri ise İrem Ercil’in astroloji üzerine paylaştıklarıydı. Astrolojinin günümüzde Avrupa Merkez Bankası’nın normlarından, evliliğe, iş birleşmelerinden hayatımızın her döneminde önemli bir yer tuttuğunu anlatan İrem Ercil, Amy Winehouse’un astrolojik haritası üzerinden yaptığı simülasyon ile de beğeni topladı.     

Günün bir başka sürpriz ismi ise CHP İstanbul Milletvekili, AB Uyum Komisyonu Üyesi Selina Doğan’dı. Bir hayli hararetli geçen söyleşide Selina Doğan gençlerin CHP üzerine eleştiri ve beklentilerini dikkatle dinledi ve soruları içtenlikle cevapladı. Ana akım medyada ne yazık ki icraatlarının yeterince yer alamadığına da değinen Selina Doğan’ın konuşması ilgi ile dinlendi. Türk Musevi Toplumu Basın Sözcüsü Deniz Baler Saporta da sunumun bu bölümünde bizzat katılarak görüşlerini iletti.

Günün son etkinliği ise Tarkan’ın perküsyoncusu olarak bilinen İsmail Darıcı’nın eğlence dolu perküsyon atölyesiydi. Çeşitli enstrüman ile katılımcılara keyifli dakikalar geçirten İsmail Darıcı’nın “Burada bir azınlık toplumu temsilcisi de benim, çingene olmakla gurur duyuyorum” sözü dakikalarca alkışlandı. Günün finali İsmail Darıcı’nın tüm katılımcıları davet ettiği perküsyon şovu ile sonlandı.   

Program sonrası mekânda konuklarla sohbet etmeye devam eden katılımcılar hem network ağı oluşturma hem de keyifli bir pazar günü geçirme fırsatı buldular. Yoğun katılımlı etkinlik sonrası Generation Next ekibi yıllardır bir gelenek haline gelen kış kayak programının hazırlıklarına başladılar. İlham veren nice faaliyetlere.