Daha neler neler

Yazın sıcak günleri daha devam ederken neler neler yapabiliriz diye araştırdım ve bakın neler buldum...

Raquel AŞKANER HABİB Çocuk-Aile
17 Ağustos 2016 Çarşamba

YİNE VE YENİDEN VİALAND’DEYİZ....

Yeni eklenen bölümleri ile Vialand tekrardan ziyaret etmeye değer!

Angry Birds, Buz Devri ve Cartoon Network sahnesi ile yazın bu sıcak günlerinde tüm günü eğlenerek ve farkında olmadan geçirmek için ideal bir adres.

‘Jungle İstanbul’ size, İstanbul’un ortasında yüzlerce egzotik canlıyla tanışacağınız fantastik bir yolculuk sunuyor.Dev yılanlar, büyük örümcekler, maymunlar, renkli kurbağalar, kaplumbağalar, timsahlar, tünel akvaryum içerisinden size merhaba diyen köpekbalıkları, tropik resif balıkları ve egzotik kuşlar; Jungle İstanbul’un renkli dünyasında sizi fantastik bir yolculuğa davet ediyor. Ayrıca her gün özel sunum eşliğinde gerçekleşen ‘Doğa ve Park’ bilgilendirme eğitimleri büyük-küçük tüm kâşifleri bekliyor. Ziyaret saatleri: Hafta içi: 10.00-20.00 Hafta sonu: 10.00-21.00

13 aydan itibaren tüm çocuklar artık Oyuncak Müzesinde atölyelere katılabiliyor...

Bebekler Müzede

“Bebekler Müzede” atölye çalışmasına katılacak olan 13-20 aylık bebekler dış dünyayı anlamlandırma sürecini kolaylaştıran oyuncakların geçmişine doğru emekleyecekler. Bebekler ve anneleri, İstanbul Oyuncak Müzesinde ilk müze deneyimlerini, Oyun Terapisti Psk. Sendi Kasar Ben eşliğinde yaşayacaklar. Miniklerimize müze gezme alışkanlığının ilk temellerini anne bebek arasındaki bağı kuvvetlendirici etkinlikler yaparak, güvenli kollarda kaliteli zaman geçirmeleri sağlanacaktır.
Yaklaşık 40 dakika sürecek etkinliğe katılım için müzeyi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

OYUNCAK MÜZESİNDE 3 YAŞ VE ÜZERİ ÇOCUKLAR İÇİN DE TAHTA BOYAMA, DİNAZOR ATÖLYESİ, ORİGAMİ ATÖLYESİ,VE DAHA BİR SÜRÜ DAHA ALTERNATİF ÇALIŞMA İLE SICK YAZ GÜNLERİNİ EĞLENCELİ BİR ŞEKİLDE GEÇİRME ŞANSINIZ VAR!

İSTANBUL MODERN SANATTA ÇOCUKLARLA

Cumartesi ve pazar günleri 4-15 yaş aralığındaki çocuklar, İstanbul Modern Sanat Müzesinde müze sergilerine, sergilerde yer alan sanat çalışmalarına ve yapıtları sergilenen sanatçıların yaşamlarına odaklanan, yaş gruplarına özel tasarlanan programlara katılarak resimden heykele, videodan performansa, tasarımdan mimarlığa uzanan farklı sanat deneyimleri kazanıyor.

ATÖLYELER:

Yumurtalı Renkler Atölyesi 4-6 ve 7-10 Yaş Grubu

Bak Gör Atölyesi 4-6 ve 7-10 Yaş Grubu

BU AY SİNEMADA NELER VAR?

Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı - 5 Ağustos’tan itiaren beyaz perdede.

19 Ağustos’ta gösterime girecek olan BARBİE UZAY MACERASI ile Barbie kozmik bir prenses ve dostları ile gezenleri dolaşıyorlar.