Özel jet ile uçmak artık herkes için mümkün

Özel jet ile yolculuk yapabilmek için artık jet sahibi olmanız gerekmiyor. Ceki Kıymaz ve İrving Baruh, yeni kurdukları Jetforme ile havaalanı ve uçak kaosunun içine girmeden, First Class uçmanın ötesinde bir uçuş deneyimi yaşatıyor. Sohbetimizde ikiliden girişimleriyle ilgili detaylı bilgi ediniyoruz.

 İrving ve Ceki olarak, sizi tanıyabilir miyiz? Bu sektörde daha önceki tecrübeleriniz nelerdir?

Ceki KIYMAZ: Jetforme dijital alandaki ilk girişimim. Ayrıca banyo ve seramik konusunda önemli markaların Türkiye distribütörlüğünü yürüten bir firmanın ortağı ve genel koordinatörüyüm. Buna bağlı olarak 18 yıldır lüks markalarla başarıyla çalışıyoruz. Yaptığımız yeni girişime ise çok inanıyoruz ve başarılı olacağını düşünüyoruz.

İrving BARUH: 2002 yılında kurduğum ve ilk girişimim olan dijital ajans bünyesinde başarılı proje çalışmalarım oldu. Jetforme ise kendi alanında benim için bir ilk oldu ve üzerinde gerçekten çok çalıştık.

 Özellikle iş dünyasına hitap eden yeni bir girişime imza attınız. Bu fikir nasıl doğdu, nasıl gelişti?

CK: Çıkış noktamız; özel jeti olan şirketlerin gerçekleştirdikleri birçok uçuşta özel jetlerin zaman zaman boş koltuklarla gidip geldiğini fark etmemiz oldu. Buna bağlı olarak tüm dünyadaki ve tabii ki Türkiye’deki potansiyel hedef kitleyi de düşünerek Jetforme’yi kurduk. İş seyahatleri, tatil planları ve anlık organizasyonlarda hayatı kolaylaştıracak olan Jetforme’yi; kısa süreye sığdırdığı pasaport işlemleri, özel terminal kullanımı, kişiye ve gruplara özel sağladığı ayrıcalıklarla yeniliklere açık olanların beğenisine sunduk.

İB: Özel jetlerin doluluk oranlarındaki düşüklüğü fark ettiğimizde, bu konunun üzerine iş geliştirme fikri üzerine yoğunlaştık. Türkiye’de ve farklı ülkelerde yaptığımız araştırmalarla ihtiyaçları maksimum seviyede karşılayacak ve hayatı kolaylaştıracak olan Jetforme girişimizin temellerini oluşturduk. Sonrasında bir yıllık bir alt yapı, donanım ve sistem üzerinde çalışmalarımız oldu. Mayıs ortasında ise gerçekleşen ilk denemenin ardından Jetforme’yi online hale getirdik.

 Yarattığınız bu yeni platform, kullanıcıya neler sunuyor?

CK: Jetforme olarak, özellikle, iş dünyasının zamanla yarışan isimlerine ve kalabalıkta vakit kaybetmek ya da kalabalığa karışmak istemeyen, mahremiyetine önem veren ve özel jetin konforundan yararlanmak isteyen yolculara hitap ediyoruz. Yolcular ile jet sahiplerini buluşturarak kişiye özel uçuş imkânı sunuyoruz. Yaklaşık bine yakın özel jeti portföyümüzde bulunduruyoruz ve 40’ın üzerinde ülkeye seyahat edebilme ve sefer oluşturabilme olanağı sağlıyoruz.

İB: Yeni nesil interaktif bir özel jet kiralama platformu olan Jetforme ile yolcular, web sitemizde yer alan “Uçuş Yarat” seçeneğine tıklayıp belirtilen adımları takip ederek kolayca uçuş yaratabiliyorlar ve diledikleri zaman istenilen lokasyona seyahat gerçekleştirebiliyorlar. İstenilen takdirde aynı şekilde uçuş planlandığı zaman özet jet ile geri dönüş de sağlayabiliyoruz. Jet sahipleri de web sitesi üzerinden sisteme giriş yaparak “Jet Sahibiyim” seçeneğine tıklayıp; lokasyon, koltuk sayıları ve zamanı belirledikten sonra jetlerinin görsellerini yükleyerek kendileri uçuş yaratabiliyorlar. Belirli destinasyonlara aktarmasız uçuş seçenekleri ise zamanı iyi kullanabilmek açısından uygulamanın sağladığı ayrıcalıklar arasında yer alıyor.

 Jetforme’ye yönelik ilk tepkiler nasıl oldu? Geleceğe yönelik hedefleriniz neler?

CK: İlk günden beri oldukça pozitif geri dönüşler alıyoruz. Çok yakın zamanda Jetforme mobil uygulamamız, App Store ve Google Play’den de indirilebilecek ve tüm bu işlemler web sitemizin yanı sıra mobil uygulamamız üzerinden de rahatlıkla yapılabilecek.

Önümüzdeki dönemde ise, başlangıçta Avrupa ve Ortadoğu ile başlayan Jetforme’nin tamamen global bir marka haline gelip, bu konuda oluşmakta olan yeni pazardaki en önemli ve lider platform olmasını amaçlıyoruz.

İB: Jetforme’yi hayata geçirirken beklenti ve hedeflerimizin dışında öncelikle kişiye özel lüks uçuş deneyimini olabildiğince geniş kitlelere ulaştırabilmek için yola çıktık. Bunun dışında “First Class”ın ötesinde yolculuk avantajı ile dünyaca ünlü isimlerin kullandığı özel jet terminallerine ayrıcalıklı ulaşım imkanı sağlamayı kendimize amaç edindik.

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın