“Yeni lezzetler seviliyor”

Türkiye’nin köklü gıda firmalarından Dardanel, yeni bir formatla girdiği lokanta sektöründe, Türk halkına yeni lezzetler tanıttı. Dardenia Pazarlama Yöneticisi Özgün Yalın ile yeniliklerini konuştuk.

“Yeni lezzetler seviliyor”

 Son yıllarda balık, fast food olarak yemek kültürümüze girdi. Ancak Dardendia bu alandaki restoran zinciri olarak bir ilk sanırım. Öncelikle Türkiye’deki balığa yönelik yeme kültürünün son yıllarda nasıl değiştiğini biraz anlatabilir misiniz?

Fast food Türkiye’de çok yaygınlaştı. Fakat Dardenia aslında tam fast food değil. Fine Fast Food diyebiliriz. Müşterilerimize balığı hem hızlı, hem uygun fiyatlı olarak sunuyoruz. Ürünlerimiz ve balık konusundaki Dardanel tecrübemiz ile en kaliteli ürünleri, en sağlıklı şekilde servis ediyoruz. Bu da bizi fast food sektöründe bir adım öne taşıyor. Ayrıca uzun çalışmalar sonucunda paket servis için geliştirdiğimiz ambalajlar ürünlerin daha sıcak kalmasını sağlıyor. Bu sayede paket servisimizde çok sevildi. Müşterilerimiz isterlerse Dardenia restoranlarının şık mimarisi eşliğinde sevdikleri ürünleri tüketiyor, isterlerse paket servis kanallarımız ile iş yerlerine ya da evlerine sipariş veriyor. Dardenia sayesinde balığı Türk halkına daha çok sevdireceğimizi düşünüyoruz.

 Menünüzde farklı lezzetler de sundunuz. Yeni lezzetlere tüketicinin tepkisi nasıl oldu?

Son dönemde çıkan yeni lezzetlerimiz bulunuyor. Menüye koyduğumuz ilk günden beri giderek artan bir satış grafiği var yeni ürünlerimizin. Mevcut ürünlerimizden, başlangıçlar, balık ekmekler, balık salatalar, gurme balık ziyafeti kategorisinde yer alan tüm ürünlerimizi müşterilerimiz çok sevdi. Şimdi yeni lezzetlerimizi de sevmeye başladılar. İlerleyen günlerde yeni ürünlerimizde olacak. Yeni ürünler konusunda sürekli denemeler, ar-ge çalışmaları yapıyoruz.

Zincirinizin genişleme stratejisi nasıl olacak?

Dardenia olarak şu an yedi şubeyiz (Bağdat Caddesi, Göktürk, Mecidiyeköy, Kozyatağı, Nişantaşı, Maslak, Buyaka Avm). Çalışmaları süren sekizince şubemiz ise Kadıköy’de açılacak. Yıl sonuna kalmadan on şube olmayı planlıyoruz. 2015 yılında başlayan franchise sistemi çalışmalarımızda tamamlandı. Artık franchise sistemimiz ile de marka bilinirliğini artıracağız. Franchise başvurularına ve gerekli detaylara Dardenia.com adresinden ulaşabilirsiniz. Franchise açılacak şubeler haricinde merkez olarak bizde şube açmaya devam edeceğiz.

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın