Credit Suisse Türk bankaları için tavsiye derecesini düşürdü

Credit Suisse’nin Türkiye bankaları ile ilgili yayınladığı raporda Türkiye bankalarında pozisyon artırma tavsiyesi için risk kazanç profilinin cezbedici olmadığı ifadesine yer verildi.

Credit Suisse Türk bankaları için tavsiye derecesini düşürdü

Credit Suisse’in Türkiye Bankalarına ilişkin raporunda, "Küresel risk iştahı Türkiye bankalarını kısa vadede destekleyebilir, ancak Türkiye bankalarında pozisyon artırma tavsiyesinde bulunmak için ‘risk kazanç profilini’ yeterince cezbedici bulmuyoruz" ifadelerine yer verildi.

Credit Suisse, güçlü 2016 kâr büyüme tahminlerinin büyük çapta fiyatlanmış göründüğünü ve aşağı yönlü revizyon olasılığının giderek arttığını söyledi.

Türkiye bankalarına ilişkin raporda, risk maliyeti ve maliyet gelir rasyolarına ilişkin beklentilerde yukarı yönlü riskler görüldüğüne dikkat çekilirken, bazı bireysel kredi segmentlerinde genel karşılıklardaki geri dönüşlerin 2017'ye ertelenebileceği belirtildi.

Raporda, "Net faiz marjında yıllık olarak anlamlı gelişme olacağına ilişkin beklentinin 2017'ye ertelendiği" belirtildi.

Credit Suisse, küçük bankaların, piyasa faizinin düşmesiyle birlikte, fonlama tarafında zorlanmaları ve agresif mevduat fiyatlamalarının mevduat maliyetlerinde rahatlama yaşamalarının önüne geçtiğini söyledi.

Credit Suisse, Garanti Bankası ve Yapı Kredi hisse senetlerine ilişkin tavsiyesini ‘nötr’den, ‘piyasanın altında getiri’ seviyesine düşürdü.

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın